Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Zacięty bój o mistrzostwo powiatu!
04 listopad 2016

          Hala sportowa w Szczurowej gościła ostatnio  młodych piłkarzy ze szkół podstawowych z gminy i powiatu. Rozgrywane w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej turnieje dostarczyły wielu emocji i wrażeń. Szczególnie zacięty i emocjonujący był finał o mistrza powiatu pomiędzy drużyną ze SP nr 3 w Brzesku a SP w Szczurowej.  Obydwa zespoły bez przeszkód poradziły sobie w eliminacjach grupowych zajmując w nich pierwsze miejsca. Następnie pokonały swoich rywali w półfinałach. Gospodarze wygrali ze SP z Gnojnika 4:1 natomiast drużyna z Brzeska pokonała Tymową 4:0.  Finał bardzo dobrze rozpoczęli chłopcy z Brzeska  zdobywając pierwszą bramkę ale zawodnicy ze Szczurowej żywiołowo dopingowani przez swoich kibiców zdobyli wyrównującą bramkę. Po kilku minutach było już 2:1 dla gości i gdy wydawało się że ten mecz tak się zakończy w ostatniej minucie spotkania ponownie do bramki trafili szczurowianie. Mecz zakończył się w regulaminowym czasie 2:2 i konieczne były rzuty karne by wyłonić mistrza powiatu.  W tym elemencie piłkarskiej techniki lepsi okazali się zawodnicy z Brzeska wygrywając 2:0.

         W meczu o III miejsce zagrały drużyny z Tymowa i Gnojnika,  w którym padł wynik  4:1

Klasyfikacja  turnieju:

1.      SP Brzesko nr 3

2.      SP Szczurowa

3.      SP Tymowa

4.      SP Gnojnik

5.      SP Iwkowa

SP Wola Dębińska

SP Borzęcin

           Puchary  ufundowane przez pana Andrzeja Potępę  Starostę Brzeskiego oraz medale ufundowane przez pana Mariana Zalewskiego  Wójta Gminy Szczurowa wręczyli  organizatorzy turnieju.

           Bardzo dobrze zaprezentowali się w obydwu turniejach młodzi szczurowianie, którzy  przed zdobyciem wicemistrzostwa  w powiecie zajęli I miejsce w  turnieju gminnym,  pozostawiając za sobą  pozostałe 5 drużyn. II miejsce przypadło drużynie z Uścia Solnego. W  meczu o III miejsce spotkały się drużyny z Woli Przemykowskiej i Niedzielisk gdzie lepsi o jedną bramkę okazali się młodzi zawodnicy z Niedzielisk. Strzelce Wielkie i Zaborów ex aequo zajęły  5 miejsce.

           W turnieju dziewcząt  na I miejscu  uplasowały się zawodniczki ze Szczurowej. II miejsce zajęła szkoła z Zaborowa  przegrywając w finale 1:0.  Trzecie  miejsce zdobyła    Wola Przemykowska, która wygrała swój pojedynek  z Uściem Solnym 4:0.

Wszystkie drużyny startujące w zawodach gminnych otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny  dziewcząt jak i chłopców nagrody w postaci piłek.

Mistrzowie gminy i wicemistrzowie powiatu w piłce nożnej halowej chłopców:

Hubert Pukal, Konrad Florek, Filip Hanek, Jakub Cholewicki, Michał Moskal, Maciej Cholewicki, Aleksander Górka, Filip Giemza, Karol Dzień, Amgiad Zakareya opiekun Robert Dzień

Mistrzynie gminy w piłce nożnej halowej dziewcząt:

Julia Bylica, Edyta Kopacz, Anna Mikuś, Oliwia Fugiel, Nosal Julia, Magdalena Wojnicka, Julia Tabor, Nikola Kapa opiekun Robert Dzień.

 

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

MKS „Olimpijczyk” Robert Dzień


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.