Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Szkoła Podstawowa w Szczurowej uczestnikiem ogólnopolskiego programu "Śniadanie Daje Moc"
10 listopad 2016

            Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dlatego powstał program edukacyjny "Śniadanie Daje Moc".

            Najważniejsze cele programu to: zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka, przyczynianie sie do obniżania niedożywiania dzieci  w Polsce - poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia. Chodzi o to, aby  dzieci poznały zasady zdrowego żywienia , by nie przychodziły do szkoły bez śniadania, aby w szkole zdrowo się odżywiały, w domu również. Uczniowie młodszych klas rzadko zapominają o zabraniu śniadania do szkoły. W starszych klasach występuje to zjawisko częściej, stąd potrzeba wyrobienia dobrych nawyków, które będą skutkowały w przyszłości.

            W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy 8 listopada obchodziła  Dzień Śniadanie Daje Moc wspólnie ze szkołami z całej Polski. We wtorkowy poranek wszystkie klasy I-III przystąpiły do przygotowywania pysznego, zdrowego śniadania. Niektóre nawet dzieci przebrały się za ulubione warzywa czy owoce.

            Wspólne śniadanie z nauczycielami czy rodzicami było podsumowaniem wcześniejszych  zajęć praktycznych i pogadanek. Rozmawiano o zdrowym żywieniu, jak również o samej higienie. Wspólnie spędzony czas pokazał, że dzieci bardzo chętnie przygotowują posiłki, którymi pochwalili się podczas wspólnego śniadania. Były kanapki w różnych kształtach, sałatki owocowe warzywne, szaszłyki owocowe. Aż przyjemnie było patrzeć, jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki przygotowane przez siebie. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli  szansę docenić, jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

                                                            tekst: Małgorzata Strąg, zdjęcia: wychowawcy klas 1-3


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.