Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Spektakl profilaktyczny „Nad przepaścią”
11 kwiecień 2016

           Dnia 16 marca 2016 roku w Szkole Podstawowej odbył się spektakl profilaktyczny Krakowskiego Teatru Inspiracja pt.: „Nad przepaścią” adresowany do uczniów klas 4-6. Przedstawiał on historię dwójki znajomych darzących się dużym zaufaniem i połączonych wspólną pasją do wspinaczki. Szybko jednak lojalność wobec drugiej osoby zostaje poddana ciężkiej próbie, gdy jeden z nich zaczyna otaczać się osobami z tzw. „luzackiego towarzystwa”. Ciągnie to za sobą wiele konsekwencji, mn.in. pojawiać zaczynają się substancje niebezpieczne, narkotyki, dopalacze oraz zachwiane zostają fundamenty przyjaźni. Dla jednego z bohaterów kończy się to w sposób tragiczny, przez bezmyślność partnera
w czasie zawodów traci on swoje zdrowie. Niestety wówczas na przemyślenia jest już za późno. Historia ta przedstawia nie tylko konsekwencje brania narkotyków ale również uczy dążyć do wyznaczonych celów i marzeń.

          Uczniowie chętnie uczestniczyli w spotkaniu, po spektaklu przeprowadzona została krótka prelekcja na temat uzależnień i środków niebezpiecznych. Uczniowie odpowiadali na pytania i sami również mogli je zadawać. Atmosfera w czasie spotkania była przyjazna, a młodzież wyniosła wiele cennych informacji z zaprezentowanego spektaklu.

           Przedstawienie zostało sfinansowane przez Urząd Gminy w Szczurowej.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.