Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wygrali turniej w Koszycach !!!
07 marzec 2016

          W pierwszą sobotę lutego odbył się kolejny z turniejówo puchar Stowarzyszenia Przemyków 2013, tym razem był to turniej przeznaczony w głównej mierze dla dzieci do lat 13. W praktyce turniej był skierowany do dzieci w wieku do 6 klasy podstawowej. Był to 2 turniej w tej kategorii organizowany przez nasze stowarzyszenie, pierwszy odbył się w lato na boisku w Przemykowie a w „zimę” postanowiłem zrobić turniej na hali sportowej przy Centrum Oświatowym w Koszycach.

         W turnieju uczestniczyło 5 drużyn. Były to zespoły z naszej gminy czyli Koszyce, Książnice Wielkie i Przemyków a także ekipy ze Szczurowej i Akademii KOS z Kazimierzy Wielkiej. Turniej pewnie byłby jeszcze lepiej obsadzony gdyby nie pokrywająca się w tym czasie choinka w innych gminach. Jednak z perspektywy uczestników najlepszą opcją jest 5 drużyn gdyż wtedy każda drużyna gra z każdą i o końcowej klasyfikacji decydują tak naprawdę wszystkie rozegrane mecze.

         Turniej w związku iż uczestniczyło w nim 5 drużyn rozgrywaliśmy systemem „każdy z każdym”. W teorii miało uczestniczyć 6 drużyn ale 6 ekipa w ostatniej chwili się wycofała uznając iż poziom pierwszych meczów była za wysoki. Pierwszym meczem było spotkanie Szczurowej z Akademią KOS. Ostatnim kończącym turniej było spotkanie pomiędzy Koszycami a Książnicami Wielkimi. Kilka meczów zasługiwało na szczególną uwagę ponieważ miały bezpośredni wpływ na końcową klasyfikację. Takimi meczami był m.in. mecz Szczurowej z Koszycami, gdzie po naprawdę wyrównanym meczu Szczurowa w końcowych minutach strzeliła zwycięską bramkę. Jak się później okazało bramka ta miała ostatecznie wpływ na to iż ekipa ze Szczurowej wygrała cały turniej, gdyż w przypadku podobnej liczby punktów lepszym bilansem bramkowym dysponowała ekipa z Koszyc. Takim nie oficjalnym meczem o 3 miejsce był za to pojedynek Akademii KOS z Książnicami Wielkimi. Po naprawdę bardzo emocjonującym meczu wynik zakończył się remisem 3-3. Ewentualna wygrana ekipy z Kazimierzy Wielkiej dawała tej drużynie 3 miejsce w końcowej klasyfikacji, ale tak naprawdę do strzelenia bramki decydującej o zwycięstwie ekipie KOS zabrakło czasu bo wyrównała w praktyce w ostatnich sekundach.

 

 

1

2

3

4

5

Pkt.(bramki)

  1. Koszyce

x

6-4

11-0

12-3

1-2

9   (30-8)

  1.  Książnice

4-6

x

6-2

3-3

0-3

4 (13-14)

  1. Przemyków

0-11

2-6

x

2-2

0-8

1   (4-27)

  1. Akademia  KOS

3-12

3-3

2-2

x

0-4

2   (8-21)

  1. Szczurowa

2-1

3-0

8-0

4-0

x

12 (17-1)

          Zwycięzcą turnieju została ekipa z Szczurowej przed Koszycami. Skład zwycięskiej drużyny: Mikołaj Pawlik, Miłosz Wojnicki, Sebastian Wojnicki, Wiktor Zięba, Wiktor Tabor, Krzysztof Dzień, Konrad Florek, Jakub Cholewicki, Filip Hanek opiekun Robert Dzień. Najniższe miejsce na podium przypadło drużynie prowadzonej przez Księdza Marcina czyli Książnicą Wielkim.

W kategoriach indywidualnych na wyróżniania zasłużyli:

Bartek Gajówka(Koszyce) jako najlepszy strzelec turnieju z 15 bramkami na swoim koncie

Marcin Grzyb(Książnice Wielkie) jako najlepszy zawodnik turnieju. Tak naprawdę jeden z mniejszych zawodników turnieju wyróżniał się świetną techniką na tle dużo większych kolegów i co większa strzelił kilka bramek po indywidualnych akcjach i wymanewrowaniu kilku przeciwników.

Krzysztof Dzień (Szczurowa) jako najlepszy bramkarz turnieju. Krzysztof w całym turnieju przepuścił tylko jedną bramkę.

Jakub Cieśla(Akademia KOS) jako najmłodszy zawodnik turnieju. Kuba był z rocznika 2008 i z pewnością wyróżniał się szczególną ambicją w grze i naprawdę dobrymi umiejętnościami jak na tak młody wiek.

Zwycięzcą gratulujemy. Ale przede wszystkim liczył się udział i pozytywna zabawa dla uczestników.

tekst za http://przemykow.futbolowo.pl


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.