Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Akcja „Szlachetna Paczka” w Szkole Podstawowej w Szczurowej
14 styczeń 2016

           W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy  włączyła się w  edycję ogólnopolskiej akcji „Szlachetna Paczka”.  W tym roku objęliśmy pomocą rodzinę wielodzietną – 8 dzieci.

          W poniedziałek 30 listopada z ogólnopolskiej  bazy rodzin Szlachetnej Paczki  została wybrana  rodzina wielodzietna z okolic Brzeska, której szkoła chciała przygotować paczki wg listy potrzeb. Wystartowaliśmy pełni zapału. Skontaktowaliśmy się z liderem i opiekunem rodziny p. Małgorzatą Czernecką Przygotowane zostało ogłoszenie o akcji, zrobiona lista potrzebnych rzeczy, żeby każdy chętny mógł wybrać konkretne produkty, które chce kupić i zapakować do świątecznej paczki. Wychowawcy przedstawili ideę Paczki dzieciom i rodzicom.  Następnego dnia pojawili się pierwsi darczyńcy i napłynęły też pierwsze artykuły. Z każdym dniem przybywało środków czystości, artykułów spożywczych, szkolnych i papierniczych itp. 10 grudnia zakończono zbiórkę i zaczęliśmy pakować paczki. Podczas finału 12 grudnia 2015r. paczki przewieziono do głównego magazynu przy kościele Miłosierdzia Bożego w Brzesku, skąd wolnotariusze i opiekun rodziny zawieźli paczki rodzinie.

          Zaangażowanie Rodziców, Dzieci i Pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 46 różnorodnych paczek, zawierających żywność, środki czystości, kosmetyki, artykuły szkolne i papiernicze, obuwie oraz drobne upominki dla wybranej rodziny.

         Dziękujemy za wielkie serce!!! To ludzie pomagają, nie rzeczy. Twoje prezenty to promień nadziei i impuls do zmiany dla rodzin w potrzebie. SZLACHETNA PACZKA to system pomnażania dobra. To dobro już działa i pomnaża się w tych, którzy przyłączyli się do projektu i wiedzą, że więcej szczęścia jest w dawaniu.

           Bardzo dziękujemy za oddanie i czynny udział tym, którzy wspomagali akcję: rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka. Dziękujemy również p. Lucynie Chabura, za transport naszych Szkolnych Szlachetnych Paczek!

           

Relacja ze spotkania z rodziną przy wręczeniu paczki:

           Pani Katarzyna była zszokowana ilością otrzymanych paczek, które układaliśmy w małym pokoju. Widząc zaangażowanie wolontariuszy w noszeniu paczek, postanowiła nam pomóc i poprosiła syna, żeby nosił paczki razem z nami. Rodzina powiedziała, że " od dnia dzisiejszego liczba 46 jest liczbą, która będzie przynosiła im szczęście". To nie jest przypadek, bo akurat tyle było paczek. Rodzinie zaimponował estetyczny wygląd paczek, nie mogła wyjść z podziwu, że to dzieci ozdabiały paczki. Najmłodszy Filipek jak tylko zobaczył kolorową zabawkę, to od razu chciał ją rozpakować. Był ciekawy zabawki, która była na samym wierzchu. Mateusz bardzo ucieszył się z kart piłkarskich i od razu zaczął je wkładać do albumu. Najpierw włożył karty z piłkarzami z Realu Madryt, bo podobno to jest najlepszy klub na świecie. Dawid był zadowolony z piłki którą dostał i od razu zaczął nią kapkować. Daniel dostał wymarzoną grę komputerową. Paweł otrzymał wymarzone autko sterowane i w tym momencie pojawiła się zabawna sytuacja. Z wolontariuszką przyszli pomocnicy – około 5 osób. Jak wnieśliśmy wszystkie, to w mieszkaniu została tylko wolontariuszka i koleżanka. Pawełek jak zobaczył swój samochód, to od razu chciał go uruchomić i poprosił o pomoc Olę. Jednak jak to kobieta, nie umiała uruchomić tego samochodziku. Na ratunek przyspieszył Nam Dominik. Wielkie emocje towarzyszyło chłopcom, gdy otwierali paczkę z artykułami szkolnymi. Pani Kasia jak zobaczyła ogrom przyborów papierniczych, to powiedziała do Mateusza „ Mateuszku widzisz, Pani wolontariuszka obiecała Ci milion kredek i dostałeś ten milion kredek”. Każdy otrzymał szczególny prezent, który sobie wymarzył. Przy otwieraniu paczek, dzieciom udzielało się napięcie. Gdy widzieli, że w środku jest żywność albo chemia gospodarcza, to takie pudełko od razu odkładali na bok, bo szukali ciekawszych rzeczy.

Co chce Państwu przekazać wolontariusz:

         W imieniu swoim bardzo serdecznie chciałam podziękować za włączenie się w projekt Szlachetna Paczka. Po drugie wielkie słowa uznania należą się za odwagę, jaką okazaliście Państwo pomagając obcym ludziom. Dziękuję za zaufanie jakim obdarzyliście Nas, ale przede wszystkim rodzinę.

Co chce Państwu powiedzieć od siebie rodzina:

           Zaskoczył Nas ogrom przywiezionych paczek. Jeszcze większym szokiem jest fakt, że paczki przygotowały dzieci, które włączyły się w ozdabianie paczek. Widać, że darczyńca, czy też w tym przypadku darczyńcy włożyli w to wiele serca i wysiłku. Dziękujemy za okazaną pomoc i życzymy Wesołych Świąt.

          W XV edycji SZLACHETNEJ PACZKI impuls do zmiany otrzymało ponad 20 700 rodzin, których odwiedziło ponad 10 000 wolontariuszy. Paczki przygotowało ponad 700 000 darczyńców. Dziękujemy, że byłeś wśród nich. W załączniku e-maila znajdziesz imienny certyfikat z podziękowaniem za udział w projekcie.

Szkolny koordynator akcji,

Elżbieta Grzesik- Oleksyk


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.