Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Festyn szkolny „Bawmy się razem”
12 czerwiec 2015

         W ubiegłą sobotę 06 czerwca 2015 r. na obiektach sportowych klubu „Orlik” w Szczurowej miał miejsce festyn szkolny „Bawmy się razem”, którego organizatorami byli Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. A. Mickiewicza w Szczurowej oraz Ochotnicza Straż Pożarna. Uczniowie szkoły, rodzice, przyjaciele, dyrekcja, grono pedagogiczne bawili się świetnie od wczesnych godzin południowych aż do godziny 18:00. Organizatorzy zapewnili mnóstwo atrakcji, przygotowali wiele konkurencji sportowych, rozrywki i ciekawych zajęć tematycznych. Każdy mógł uczestniczyć w różnego rodzaju zajęciach, zgodnych z zainteresowaniami, które zapewniły nie tylko rozrywkę i zabawę, ale i szczyptę wiedzy przekazanej w ciekawej formie. Na szczególną uwagę zasłużyły zajęcia w namiocie – planetarium, w którym można było odbyć podróż w Kosmos i otaczający wszechświat. W „przestworzach” odbyły się także pokazy modelarskie konstruktorów z Krakowa i Szczurowej.

           Straż Pożarna przeprowadzała sprawne akcje pokazowe na ziemi, jak i w powietrzu, korzystając z nowoczesnego sprzętu gaśniczego i ratunkowego.

           Uczniowie doskonalili swoje umiejętności poprzez uczestnictwo w lekcjach udzielanych przez pracowników Pogotowia Ratunkowego, ćwiczyli z manekinami, udzielali pierwszej pomocy, symulowali prawidłowe powiadomienia do odpowiednich służb, zgłaszając wypadek drogowy. Ale to nie wszystko: uczniowie rozegrali także liczne mecze piłkarskie i konkursy sportowe. Uczennice z różnych klas dopingowały swoim kolegom i zaprezentowały w czasie meczów układy taneczne z pomponami, przygotowane na lekcjach wychowania fizycznego taniec z p. V. Pastuch. Wokół boisk sportowych wychowawczynie najmłodszych klas rozwiesiły banery i plakaty propagujące zdrowe odżywianie, zdrowy styl życia bez używek i szkodliwych substancji. Było barwnie i miło. Największą atrakcją okazał się mecz między drużynami rodzice – dziecko. Tu rywalizacja była zacięta, sędziowie w składzie pp. A. Cholewicki, P. Prorok, G. Zarych często korzystali z ostrzegawczego gwizdka, ale sięgali również po żółte kartoniki. Nauczyciele kibicowali swoim uczniom i pracownikom szkoły, ale mamy i babcie miały poważny problem… najczęściej dopingowały i mężom, i synom, i wnukom. Ot, takie sportowe zachowanie, niech zwyciężają lepsi, niech to będzie dobra zabawa. To wspaniały wzór i godny naśladowania.

             Warto wspomnieć o zapleczu gastronomicznym, bo niełatwo było stać w taki upalny dzień przy rozżarzonym grillu i smażyć dla wszystkich przepyszne kiełbaski – tutaj słowa uznania należą się dla p. P. Rajczaka i p. I. Wojnickiej. Nie brakowało herbaty, kawy, soków, słodyczy i lodów dla ochłody. Rodzice z cateringu sprawnie zadbali o wszystkich uczestników festynu. A kto nie czuł się wystarczająco „schłodzony”, mógł skorzystać z basenu wodnego i kubła zimnej wody serwowanego przez dzielnych strażaków. Najmłodsi oblegali zjeżdżalnię i tu p. G. Tylka miała pełne ręce roboty, bo sprawnie czuwała nad bezpieczeństwem dzieci, a co odważniejsi wchodzili do ogromnej gumowej kuli, w której mogli toczyć się po powierzchni boiska. W mini-saloniku kosmetycznym można było wykonać zmywalny tatuaż, które chętnie malowały uczennice liceum plastycznego P. Bąk i K. Machalska. Nie było osoby, która nie znalazłaby coś dla siebie ciekawego i interesującego. Słowa uznania dla wszystkich, którzy przyczynili się bezpośrednio do tej imprezy. Długą listę sponsorów otwierają: Ochotnicza Straż Pożarna w Szczurowej, Urząd Gminy Szczurowa, Nadwiślańska Grupa Działania E.O. CENOMA ze Szczurowej, Krakowski Bank Spółdzielczy oddział Szczurowa, Pizzeria „Venus” Agnieszka i Krzysztof  Skura ze Szczurowej, Zakład Przetwórstwa Mięsnego „Chabura” z Rylowej, Biuro Ubezpieczeń Urszula i Sławomir Pater z Brzeska.

            Współpracownicy, którzy pomogli w organizacji festynu to: Gminne Centrum Kultury, Czytelnictwa i Sportu w Szczurowej, Stowarzyszenie Inicjatyw Niebanalnych Aktywator w Szczurowej, Spółdzielnia Produkcyjno-Handlowa w Szczurowej, Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej Paulina i Sebastian Radzik z Dębicy, Komendant Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku st. bryg. Dariusz Pęcak, p. J. Wijas nauczycielka j. angielskiego w Szczurowej, modelarze z Krakowa i ze Szczurowej, Zakład Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Szczurowej.

           Sponsorzy, organizatorzy i współpracownicy festynu to wielka rodzina. Pani dyrektor szkoły A. Oleksy była pełna uznania dla wszystkich rodziców i grona pedagogicznego, bo udowodnili, że można się dobrze bawić zdrowo, kolorowo i ponad podziały wiekowe.

           Na zakończenie każdy uczestnik brał udział w loterii, a tu wszystkie losy były pełne nagród, atrakcyjnych upominków i drobiazgów. Na koniec, no cóż… mogę napisać, że ja też tam byłam i… świetnie się bawiłam! J

/J.Ł/


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.