Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Rywalizacja, emocje i dobra zabawa podczas festynu!
10 czerwiec 2015

           Wiele atrakcji przewidzieli organizatorzy podczas  festynu z okazji  20-lecia Międzyszkolnego Klubu Sportowego „Olimpijczyk” Szczurowa. Od wczesnych godzin porannych, po uroczystym otwarciu, do turnieju piłkarskiego na Orliku przystąpiły zaproszone drużyny z rocznika 2005 i młodsi,  a były to : SP Strzelce Wielkie,  „Victoria” Bielcza, SP Mokrzyska, UKS „Orlik” Dębno i gospodarze MKS „Olimpijczyk”. Mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym” . Dostarczały one wiele emocji zarówno wśród samych zawodników jak i kibiców. Nad prawidłowym przebiegiem rywalizacji czuwali sędziowie z TOZPN pan Jarosław Nosek i Mateusz Brzuchacz.  W tej kategorii wiekowej bezkonkurencyjni okazali się młodzi zawodnicy z MKS „Olimpijczyk”, którzy wygrali wszystkie swoje mecze. II miejsce zajęli zawodnicy z UKS „Orlik” Dębno, III „Victoria” Bielcza, IV SP Mokrzyska, V SP Strzelce Wielkie.

            Do kolejnego turnieju przystąpili starsi koledzy z rocznika 2002 i młodsi. W tych rozgrywkach wystąpiło sześć drużyn, dołączyła bowiem drużyna UKS „Kosz” Koszyce, które zostały rozlosowane do dwóch grup. Po meczach grupowych, gdzie  grano „każdy z każdym” do półfinałów awansowały drużyny ze Strzelec Wielkich, Koszyc, Bielczy i gospodarze turnieju. W meczach, które decydowały      o ostatecznej kolejności padły następujące wyniki:  w meczu o 5 miejsce:    SP Mokrzyska pokonały UKS „Orlik Dębno” 4:0,  o 3 miejsce: MKS „Olimpijczyk” –UKS „Kosz” Koszyce 2:2 w karnych 1:0, a  o 1 miejsce „Viktoria” Bielcza - SP Strzelce Wielkie 0:0 w karnych 4:3.

            Oprócz turniejów dla wszystkich chętnych organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, które cieszyły się dużą popularnością. Można było spróbować swoich sił na 10 metrowej ściance wspinaczkowej, postrzelać z markera do gry w paintballa , pozjeżdżać z dmuchanych zjeżdżalni, zabawić się w zamku z piłeczkami lub też pod opieką animatora zabaw  ciekawie spędzić  czas. Równocześnie podczas meczów zawodnicy, jak i kibice, mogli startować w konkurencjach indywidualnych a były to: punktowane strzały na bramkę , prowadzenie piłki na czas oraz żonglerka piłki. Dla najlepszych  w każdej z tych konkurencji zarówno wśród chłopców   jak i dziewcząt były wręczane nagrody rzeczowe w postaci piłek, ochraniaczy i getrów, które zostały ufundowane przez sponsorów. Dodać tutaj należy, że zawodnicy MKS „Olimpijczyk” wystąpili w nowych pięknych strojach firmy Nike, które zostały ufundowane również przez jednego ze sponsorów. Po zakończonych turniejach i konkurencjach miało miejsce szczególne wydarzenie, wręczono bowiem podziękowania osobom, które  przez 20 lat działalności klubu pomagali, wspierali, promowali, zakładali i prowadzili ten klub.  Obecny prezes MKS „Olimpijczyk” pan Robert Dzień wręczył pamiątkowe statuetki następującym osobom: panu Marianowi Zalewskiemu wójtowi gminy Szczurowa, Elżbiecie Gądek kierownik Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli, Barbarze Prorok, Bogdanowi Czekajowi pierwszym założycielom klubu, Alinie Oleksy dyrektorowi SP Szczurowa, Markowi Antoszowi  dyrektorowi PG Szczurowa i członkowi zarządu powiatu brzeskiego, Pawłowi Ciurze,Pawłowi Płoskonce, który przygotowywał i prowadził cały festyn, Grzegorzowi  Zarychowi dyrektorowi GCKiCz oraz  nauczycielom pani Beacie Komorowicz, Małgorzacie Książek iMichałowi Winczurze.

                Zaproszeni  goście wręczyli drużynom pamiątkowe dyplomy, puchary i statuetki ufundowane przez pana Mariana Zalewskiego wójta gminy Szczurowa oraz pana Andrzeja Potępę Starostę Brzeskiego. Pierwsze trzy drużyny otrzymały dodatkowo medale,  natomiast dla zwycięzców firma  Fra-Mare ufundowała dodatkowo lody.  

               Kulminacją festynu był turniej zorganizowany dla byłych  zawodników klubu,  trenerów             i nauczycieli oraz księży. Znaczna część  widzów  chciała zobaczyć m.in. jak księża  poradzą sobie w tej rywalizacji. Trzeba przyznać, że nie brakowało woli walki, determinacji, umiejętności technicznych, pięknych akcji, jednakże w konfrontacji z byłymi zawodnikami klubu, którzy grają obecnie w wielu okolicznych klubach ciężko było wygrać.  Mimo gry kilku księży z drużyny tegorocznych Mistrzów Polski w halowej piłce nożnej, trzeba tu podkreślić, że te mistrzostwa wygrała właśnie drużyna            z naszej diecezji.  Wystarczyło to na pokonanie drużyny trenerów i nauczycieli w stosunku 2:1. Tak więc na pierwszym i drugim miejscu uplasowały się drużyny byłych zawodników z rocznika  88-91        i 92-95. Trzecie miejsce przypadło drużynie księży, a czwarte drużynie trenerów i nauczycieli. Nie       o wynik jednak chodziło, ale o dobrą zabawę i spotkanie po latach byłych  zawodników klubu. Wszystkim tym, którzy pomogli przy organizacji festynu, sponsorom i tym, którzy  uświetnili swoją obecnością tę uroczystość, serdecznie dziękujemy.

                                                                                                                             Robert Dzień


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.