Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
"Szkoła z Klasą 2.0" - lekcja otwarta dla rodziców kl. V
04 maj 2015

    TIK to pojęcie, które jest nieodłączną częścią szkolnej rzeczywistości. Pod tym skrótem nie kryje się nic innego jak korzystanie z nowoczesnych środków audiowizualnych. W naszej szkole poisiadamy 4 tablice multimedialne. Program "Szkoła z Klasą 2.0" promuje wykorzystanie nowoczesnych technologii w procesie dydaktycznym.

     Uczniowie kl. V wraz z wychowawcą panią Jolantą Łobodą przygotowali 4.05.2015r. lekcję otwartą dla rodziców. Od godz. 8.30 do 9.15 dzieci pod nadzorem nauczyciela oraz w obecności pani dyrektor Aliny Oleksy, rozwiązywały interaktywne ćw onjh-line. Zadania zostały przygotowane na platformie edukacyjnej - "LearningApps". Ćwiczenia nawiązywały do "Legendy o urwanym hejnale". Najpierw uczniowie segregowali wydarzenia na prawdziwe i prawdopodobne. Następnie oglądnęli i wysłuchali na "YouTube"  fragmentu krakowskiego hejnału. Potem uzupełniali tekst z lukami zawierającymi trudności ortograficzne związane z legendą. Na koniec podpisywali wybrane zabytki Krakowa.

     Uczniowie szybko i intuicyjnie odpowiadali na przygotowane pytania. Rodzice wraz z panią dyrektor obserwowali z zaciekawieniem ich poczynania. Wszyscy uczestnicy zdobyli nowe, interesujące doświadczenia.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.