Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 25 listopad 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
26 października 2015r. uczniowie Szkoły Podstawowej w Szczurowej wzięli udział w zorganizowanym spotkaniu autorskim z Grzegorzem Kasdepke
29 październik 2015

           Grzegorz  Kasdepke jest bardzo popularnym wśród młodych czytelników autorem ponad 20 książek, laureatem wielu nagród literackich, scenarzystą i współautorem programów telewizyjnych. Podczas spotkania Pan Grzegorz natychmiast nawiązał wspaniały, serdeczny i pełen humoru kontakt z czytelnikami. Opowiadał  o swoich książkach, o tym co go zainspirowało do ich napisania  i z entuzjazmem prezentował ich fragmenty. Spotkanie rozpoczęła rozmowa  o związkach frazeologicznych używanych w życiu codziennym. Nie trzeba dodawać, że wywołało to sporo śmiechu na sali. Opowiadał także o swoich książkach dla dzieci: najnowszej "Gdybym był dziewczynką", o serii kryminalnych przygód Detektywa Pozytywki, o książkach o całowaniu ("Tylko bez całowania"). Romanse powstały z myślą o najmłodszych, gdyż autor uważa, że uczucia są ważne w każdym wieku.

          Grzegorz Kasdepke wspominał także, że uwielbia spotkania autorskie, bo są one dla niego inspiracją. Wiele książek powstało na specjalnie zamówienie dzieci. Na przykład książkę "Horror! czyli skąd się biorą dzieci" napisał dla przedszkolaków, aby wyprowadzić ich z błędu, gdyż większość twierdziła, że dzieci kupuje się w sklepie, na allegro lub znajduje w Kinder niespodziance. Obecnie autor pracuje nad horrorem dla dzieci, bo wielu czytelników prosiło go o taką książkę. Trzeba dodać, że wszystkie opowiadania pana Kasdepke mają szczęśliwe zakończenie i są pogodne, zabawne.


         W drugiej części spotkania role się odwróciły i mali dziennikarze zadawali pytania panu Grzegorzowi. Chcieli wiedzieć ile książek napisał, od jak dawna pisze i która książka jest mu najbliższa. Po konferencji rozdawał młodym czytelnikom autografy z miłą dedykacją.O popularności tytułów i chęci ich posiadania świadczy fakt, iż kilka pozycji weszło do kanonu lektur obowiązkowych.

        Pani dyrektor  Alina Oleksy podziękowała za spotkanie, wręczyła miłemu gościowi kwiaty, a  dzieci obsypały gromkimi brawami.

        Ponad godzinne spotkanie udało się znakomicie, minęło jak jedna chwila  i z pewnością zostanie w naszej pamięci jako niezwykłe  i wyjątkowe.

 

Organizatorki spotkania: p. Elżbieta Grzesik-Oleksyk, p. Marcelina Pajor

SP Szczurowa


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.