Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 25 listopad 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Finały powiatowe w turnieju piłkarskim „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”
05 listopad 2015

           W Brzesku odbyły się finały powiatowe w turnieju piłkarskim w którym od kilku lat cyklicznie startuje nasza gmina. Tym razem do rywalizacji przystąpiły dwie  drużyny ze Szczurowej:  dziewczyny i chłopcy w kategorii U-12. W pierwszym meczu w którym  wystąpili chłopcy, pokonali oni swoich rówieśników z Uszwi  2:0. Natomiast w decydującym meczu o I miejscu niestety nasi reprezentanci przegrali z UKS „Voley” Brzesko 0:2 tym samym zajmując drugie miejsce w powiecie.

           Takie samo miejsce uzyskały dziewczęta,  które zremisowały z Uszwią 0:0, wygrały z SP nr 3 z Brzeska 3:1 i przegrały w decydującym meczu o pierwsze miejsce z UKS „Voley” Brzesko 0:2. Tak wiele i tak nie wiele brakło do awansu do zawodów wojewódzkich, tym razem się nie udało ale tak łatwo się nie poddamy i będziemy startować ponownie za rok – mówią uczestnicy tego turnieju ze Szczurowej.

            W turnieju brali udział: Przemysław Bach, Maciej Cholewicki, Jakub Cholewicki, Konrad Florek, Filip Giemza, Aleksander Górka, Filip Hanek, Michał Moskal, Hubert Pukal, Jakub Puskarz orazJulia Bylica, Oliwia Fugiel, Nikola Górak, Nikola Kapa, Edyta Kopacz, Anna Mikuś, Julia Nosal, Julia Tabor opiekunRobert Dzień.

              Krótka informacja ze strony internetowej o turnieju.

            Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 15 lat. To największy Turniej piłkarski dla dzieci w Europie, w którym do tej pory wzięło udział ponad milion dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie Narodowym w Warszawie

            Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji: U-8, U-10, U-12. W XVI edycji udział w rozgrywkach może wziąć praktycznie każdy uczeń szkoły podstawowej.

          W zakończonej w maju XV edycji udział wzięła rekordowa liczba ponad 270 tys. dziewcząt i chłopców z całej Polski. Zwycięzcy w nagrodę spotkali się z piłkarzami Reprezentacji Polski i obejrzeli na Stadionie Narodowym mecz Polska-Gruzja. 

          Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro oraz Amsterdam ArenA.

             Przyszli Reprezentanci Polski są już w grze

            Organizatorem Turnieju jest Polski Związek Piłki Nożnej, a sponsorem głównym od dziewięciu lat firma Tymbark. Główne cele Turnieju to popularyzacja aktywnego stylu życia wśród uczniów szkół podstawowych, wyłanianie piłkarskich talentów oraz spełnianie dziecięcych marzeń.

         Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w trakcie 15-letniej historii Turnieju zagrało w nim wielu obecnych reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych: Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński, Gracjan Horoszkiewicz, Igor Łasicki, Karol Żwir, Filip Jagiełło, Michał Bartkowiak oraz Paulina Dudek.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.