Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 25 listopad 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dzień Nauczyciela 2015
30 październik 2015

        16 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej, święto potocznie nazywane Dniem Nauczyciela, ale tym razem uczniowie klasy 5b postanowili uczcić je w nietypowy sposób. Aby uświetnić tegoroczne obchody Dnia Edukacji Narodowej wraz z opiekunami (pedagogiem szkolnym panią Kingą Gurak oraz opiekunem Parlamentu Uczniowskiego panem Józefem Przybyło) postanowili na wzór Amerykańskiej Akademii Filmowej przyznać i wręczyć  nauczycielom Oskary. Nie były to „zwykłe Oskary” bowiem nagrody te przyznawane były w kategoriach bezpośrednio związanych z ich karierą szkolną.

        I tak Oskara w kategorii "Złoty Wykładowca", za fantastycznie przekazywaną wiedzę, otrzymały pani dyrektor Alina Oleksy oraz pani Iwona Czesak. Nagroda w kategorii „Żartowniś roku”, za zawsze dobry humor i pogodę ducha,  powędrowała do pani Stanisławy Klisiewicz oraz pana Józefa Przybyło. Kolejną kategorią był ”Luzak Roku”, dla nauczycieli, którzy zawsze potrafią rozładować napiętą sytuację, otrzymali go: pani Stanisława Bernady oraz pan Robert Dzień. Następnymi nagrodzonymi były panie Jolanta Łoboda i Beata Rosa, które otrzymały Oskara „Złota Katarynka”, za to iż w swojej pracy z nami nie raz już „gardło zdarły”. Koeljną kategorią był Oskar „Bratnia Dusza”, dla osób które opiekują się wszystkimi uczniami w szkole, otrzymali go ksiądz proboszcz Wiesław Majka oraz ksiądz proboszcz Bogusław Pasierb.  Kategorią która wzbudziła duży entuzjazm wśród  zgromadzonych widzów, był Oskar „Bizneswoman Roku”, dla pań które skrupulatnie rozliczają uczniów i dostarczają codziennej dawki adrenaliny. Nagrodę tę otrzymały pani wicedyrektor Urszula Rzeźnik oraz pani Dorota Gurgul. Kolejny przyznany Oskar nosił nazwę „Najbardziej Zabiegany Nauczyciel”, otrzymały go panie Bożena Łuciów, Bożena Struzik i Beata Czachórska-Hełpa, które mimo błyskawicznego poruszania się po szkolnych korytarzach, zawsze znajdują czas dla zbłąkanego ucznia. Uczniowie Szkoły Podstawowej nie zapomnieli o niespotykanie spokojnych nauczycielach. Nagrodę w kategorii „Najbardziej opanowany nauczyciel” otrzymały panie: Justyna Turaczy oraz Monika Burzawa- Moskal. W kolejnej kategorii nagrodzono tych nauczycieli, którzy nie tylko wymagają pięknego śpiewu od uczniów ale sami potrafią wspaniale wykonywać wszystkie utwory. Tych właśnie nauczycieli nagrodzono „Złotym Słowikiem”, były to panie Vitalina Pastuch i Elżbieta Grzesik-Oleksyk. Spośród wszystkich nauczycieli, którzy codziennie nasiąkają modrością płynącą z książek nagrodzono panią Marcelinę Pajor oraz panią Małgorzatę Strąg. Otrzymały one Oskara w kategorii „Molik Książkowy”. W czasie uroczystej Gali nie zapomniano o nauczycielach, którzy dopiero rozpoczęli prace w naszej szkole, otrzymali oni nagrodę w kategorii „Debiut Roku”, były to panie Mariola Fiołek, Agnieszka Zabiegała, Urszula Stec i Kinga Gurak. Dzień Edukacji Narodowej to święto nie tylko nauczycieli ale wszystkich pracowników szkoły, o nich również nie zapomniano otrzymali oni Oskary w następujących kategoriach: „Złota Rączka” (panie Zofia Florek, Barbara Pawełek oraz Beata Skrzyńska a także panowie Kazimierz Kozioł i Paweł Prorok), oraz „Zasłużeni dla ucznia” (panie: Stanisława Nocoń, Maria Wyczesany oraz Teresa Pikoń). Są to osoby którym zawdzięczamy czystość i porządek w szkole i wokół niej, bezpieczeństwo a także nieopisaną pomoc w każdej sytuacji. Ponadto całą uroczystość uświetniły występy uczniów, wiersze, scenka z życia nauczyciela oraz piosenki w wykonaniu szkolnego chóru przy akompaniamencie pani Vitaliny Pastuch.

     Na zakończenie Gali głos zabrała pani dyrektor Alina Oleksy oraz przedstawiciele Rady Rodziców, którzy dziękowali za troskę i ofiarną pracę a także życzyli wszystkim sukcesów w pracy z dziećmi i młodzieżą, udanej współpracy z rodzicami, wytrwałości i wielu radosnych chwil.

     Wszystkim nagrodzonym gratulujemy. Mamy nadzieję, że wręczone nagrody zostały przyjęte z dużym poczuciem humoru. Życzymy wielu sukcesów zawodowych, uśmiechu na każdy dzień.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.