Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 29 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Jesteśmy mocni w sztafetach
30 kwiecień 2013

Gospodarzem kolejnych  zawodów w ramach Gminnych Igrzysk Młodzieży Szkolnej była SP w  Strzelcach Wielkich. Tym razem na miejscowym boisku sportowym konkurowano w sztafetowych biegach przełajowych. Do startu przystąpiło po pięć reprezentacji dziewcząt i chłopców. W każdej drużynie biegało 9 osób: 3 z kl. czwartych, 3 z kl. piątych i 3 z kl. szóstych na dystansie 800 m dziewczęta i 1000 m chłopcy. W trakcie biegu dziewcząt kolejność drużyn się zmieniała ale ostatecznie I  miejsce zdobyły zawodniczki ze Szczurowej, skład drużyny: Aleksandra Kopacz, Paulina Gurak, Magdalena Grochola, Justyna Drespa, Wiktoria Pawlik, Agnieszka Turkawka, Ewelina Babicz, Marzena Chwastek, Katarzyna Rzepka opiekun: Robert Dzień. II miejsce wywalczyła drużyna z Zaborowa a III z Uścia Solnego. Kolejne miejsca zajęły szkoły ze Strzelec Wielkich  i Woli Przemykowskiej.

Wśród chłopców od początku do końca biegu nie oddali prowadzenia i wygrali sztafety zawodnicy ze Szczurowej, skład drużyny: Łukasz Chwastek, Wiktor Król, Krystian Kapa, Dominik Kargól, Krystian Cieśla, Filip Cabała,  Kamil Walas, Kamil Skrzyński, Tomasz Maślak opiekun: Robert Dzień.  II miejsce przypadło drużynie ze Strzelec Wielkich, III Woli Przemykowskiej. Na kolejnych pozycjach uplasowały się szkoły z Zaborowa  i Niedzielisk.

Nagrody w postaci statuetek i dyplomów wręczyła Pani Dorota Jaszczowska dyrektor szkoły podstawowej w Strzelcach Wielkich.

W zawodach powiatowych, które odbyły się w Brzesku na stadionie OKS dziewczęta zajęły IV miejsce a chłopcy V.