Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 29 marzec 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Siatkarskie emocje
10 kwiecień 2013

W ostatnich dniach w Szczurowej  odbył się turniej w mini siatkówce dziewcząt i chłopców. Do rywalizacji przystąpiły reprezentacje szkół podstawowych  z terenu gminy. Zespoły dziewcząt rozgrywały swoje mecze w dwóch grupach eliminacyjnych, skąd dwie pierwsze drużyny  awansowały do półfinałów i finałów. Grano sety do 25 pkt. do dwóch wygranych, w przypadku remisu rozgrywany był jeszcze jeden set, tym razem do 15 pkt.

Wśród dziewcząt prym wiodły drużyny z Zaborowa i Woli Przemykowskiej, które w grupach  pokonały swoje rywalki.  W półfinałach drużyna gospodarzy okazała się jednak lepsza od  rówieśniczek z Zaborowa, wygrywając mecz 2:0 i w takim samym stosunku setowym  w drugim półfinale Wola Przemykowska pokonała Strzelce Wielkie.

W decydującym pojedynku o I miejsce  ponownie spotkały się zawodniczki ze Szczurowej i Woli( grały już ze sobą w grupie)  ale tym razem lepsza okazała się drużyna gospodarzy wygrywając 2:1.  Mistrzem gminy zostały: Wiktoria Pawlik, Justyna Drespa, Izabela Nawrot, Julia Kozioł, Anna Pajor, Joanna Cieśla, opiekun drużyny: Robert Dzień. W meczu o III miejsce SP z Zaborowa  pokonała SP ze Strzelec Wielkich  również  2:1. Na dalszych miejscach znalazły się  drużyny z  Uścia Solnego i Niedzielisk.

W rozgrywkach chłopców, gdzie grano systemem ”każdy z każdym” bezkonkurencyjni okazali się zawodnicy z  Zaborowa, którzy wygrali wszystkie swoje mecze tracąc po drodze tylko jeden set. II miejsce zajęli chłopcy ze  Strzelec Wielkich, III miejsce przypadło drużynie z Uścia Solnego.  Za nią uplasowała się szkoła ze Szczurowej. Skład zwycięskiej drużyny: Mądrzyk Michał ,Chwała Arkadiusz, Bratko Kamil, Łucarz Kamil, Majka Marcin, Łucarz Dominik, opiekun: Beata Komorowicz.

Zwycięskie drużyny zostały uhonorowane statuetkami, a wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy.