Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Konkurs Plastyczny "Magiczny świat literatury oczami dziecka"
23 marzec 2015

        Literatura dziecięca jest bardzo ważna dla rozwoju dziecka już od najwcześniejszych etapów jego życia. W dobie tabletów, smartfonów i innych urzadzeń elektronicznych książka wygląda jak ubogi krewny i ciężko jej z nimi rywalizować. Pragnąc zachęcić najmłodszych do sięgania oraz poznawania magicznego światu słowa pisanego panie Marcelina Pajor oraz Małgorzata Strąg Przygotowały Konkurs Plastyczny: "Magiczny świat literatury oczami dziecka". Dzieci miały za zadanie narysować ilustrację do swojej ulubionej książki. W konkursie wzięło udział 26 uczestników z kl. I a, I b i I c. Po zaanalizoaniu prac Jury wyłoniło laureatów:

I miejsca - Stanisław Kordecki klo. I a, Zuzannna Turaczy - kl. I b, Nataniel Woźniczka - kl. I c

II miejsca - Anna Jamrożek - kl. I a, Jakub Jaroszek II b, Karol Tracz - kl. II b, Justyna Siudut - kl. I b, Milena Sznajder kl. I b

III miejsca - Dariusz Nosal kl. I a, Julia Szafraniec - I b, Julia Łoboda - I c

            Pozostałe prace zostały wyróżnione. Były to ilustracje wykonane przez: kl. I a - Krzysztofa Budyna, Justynę Młynarczyk, Martynę Hanek, Julię Gwizdałę, Kacpra Radosława Zacharę, Natalię Fitę, Martynę Wujkowską oraz Magdalenę Walas. kl. I c - Wiktora Cabana, Joannę Filipek, Arkadiusza Juszczyka, Dominika Juszczyka, Nikodema Wodę.

              Zarówno laureaci oraz pozostałe dzieci biorące udział w konkursie zostali nagrodzeni nagrodami ufundowanymi przez panią dyrektor Alinę Oleksy. Wszystkie przygotowane prace zaprezentowano pozostałej społeczności szkolnej na sztalugach. Wszystkim serdecznie gratulujemy oraz zachęcamy do spędzania większej ilości czasu przy lekturze dobrej książki.

Marcelina Pajor


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.