Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Uczniowie klasy 1b Szkoły Podstawowej w Szczurowej odwiedzili Stadninę Koni w Buczkowie (gmina Rzezawa)
24 marzec 2015

         W marcu 2015r. uczniowie klasy 1b uczestniczyli w wycieczce do Stadniny Koni w Buczkowie, którejwłaścicielem jest pan Ryszard Szpar. Dzieci zobaczyły stajnie, plac do jazdy konnej oraz dowiedziały się ciekawostek na temat koni, np. gdzie koń ma kolano, jak nazywają się części uprzęży, jak wygląda strój dżokeja oraz jakie są maści koni itp. Największą atrakcją tego wyjazdu była możliwość zobaczenia koni i źrebiąt z bliska.Każde dziecko miało okazję poczęstować konia marchewką, a wiele z nich pragnęło przejechać się konno. Zwłaszcza po obejrzeniu pokazu jazdy konnej.

            Po atrakcjach w stajni i na wybiegu, nadszedł czas na odpoczynek przy herbatce                i ciasteczkach oraz zabawę na świeżym powietrzu. Pełni wrażeń, zadowoleni z wyjazdu, wróciliśmy do szkoły.

            Wprowadzając głoski ńjak końi źjak źrebakdzieci doskonale kojarzyły poznane głoski z wspomnieniami z wycieczki. Uczniowie wzięli również udział w klasowym konkursie plastycznym pt. „Mój koń”. Wszyscy uczniowie otrzymali nagrody, które zostały ufundowane przez Radę Rodziców klasy 1b Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

 

Organizatorką wycieczki i konkursu była wychowawczyni Elżbieta Grzesik-Oleksyk


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.