Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dzień Babci i Dziadka 2015r.
10 lutego 2015

                W Szkole Podstawowej w Szczurowej zapraszanie babć i dziadków na uroczystość z okazji ich święta jest tradycją na stałe wpisaną w repertuar imprez szkolnych.Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły , nie tylko dla dzieci ,ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń, łez i radości. Ta wspaniała uroczystość odbyła się dnia 5 lutego 2015 roku  na hali sportowej. Zaproszeni dziadkowie licznie przybyli aby podziwiać występy swoich wnucząt. 

              Pani dyrektor Alina Oleksy serdecznie i ciepło przywitała seniorów oraz złożyła im najserdeczniejsze życzenia. Życzenia do Babć i Dziadków skierowali również zaproszeni na tą uroczystość: Marian Zalewski-wójt gminy Szczurowa, Kazimierz Tyrcha- przewodniczący Rady Gminy, Jolanta Serwa-kierownik Referatu Organizacyjno-Prawnego oraz Ksiądz Proboszcz Wiesław Majka. Dla kochanych gości przygotowano poczęstunek oraz wspaniały program artystyczny.

            Uroczystość rozpoczęła kl. I c, która poprzez wiersze i piosenki chciała wyrazić swoją wdzięczność i dziecięcą miłość wszystkim babciom i dziadkom. Uczniowie klasy II b przedstawili humorystyczną scenkę pod tytułem „Babcia” oraz zabrali nas w zimową podróż saniami. Uczniowie klasy II a i III przygotowali inscenizację pod tytułem „Czerwony Kapturek szuka księcia”.  Dzieci klasy I a i I b rozweseliły gości humorystyczną scenką dramową , której bohaterami byli babcia i dziadek. Przedszkolaki zachwycili wszystkich wspaniale , spontanicznie wykonanym tańcem z pomponami. Następnie uczniowie klasy I a przedstawili scenkę pod tytułem „Kołacz”.

               Część artystyczną przygotowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej panie: B. Łuciów, D. Gargul, St. Bernady, E. Grzesik-Oleksyk, M. Strąg, I. Czesak oraz M. Jasiak .  Ze swoim programem wystąpił  również Zespół folklorystyczny „Kukułeczka” – grupa młodsza / kl. I-III/ i grupa starsza / kl. IV-V/ prowadzone przez panią Vitalinę Pastuch. Na koniec Orkiestra Szkółki Muzykowania Ludowego „Pastuszkowe granie” pod kierownictwem Vitaliny i Michała Pastuchów zaprosiła na koncert kolęd i melodii ludowych.

              Następnie Babcie i Dziadkowie obdarowani  upominkiem-niespodzianką przez swoich wnuków zostali zaproszeni na słodki poczęstunek przygotowany przez mamy dzieci z klas 0-III.

SP Szczurowa


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.