Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
„JESTEM MAŁY, WIEM WIĘCEJ”
18 grudzień 2014

      W grudniu 2014 r. w Szkole Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Szczurowej rozpoczęła się kolejna edycja projekt „Jestem mały – wiem więcej”, którego organizatorem był Oddział Wojewódzki ZOSP RP Województwa Małopolskiego oraz OSP Szczurowa.

     Program miał na celu zapoznanie trzecioklasistów z zagadnieniami pierwszej pomocy oraz organizacją Straży Pożarnej. Zajęcia w tutejszej szkole przeprowadzili panowie: Karol Hanek, Mateusz Wojcieszek, Mateusz Prokopek, Marek Mika. Dotyczyły one specyfiki pracy strażaka, zasad postępowania w sytuacjach zagrożenia życia oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieciom zaprezentowano edukacyjne materiały filmowe, ukazujące wiele ciekawostek dotyczących pracy strażaka m.in. akcje ratownicze. Strażacy nie tylko opowiadali o swoich doświadczeniach zawodowych, służbach ratowniczych działających na terenie Polski, ale i przeprowadzili interesujące ćwiczenia na pozorantach i z użyciem fantomów. Mali strażacy wraz z kolegami z klas I-II mogli obejrzeć upozorowaną akcję powypadkową oraz profesjonalny sprzęt strażacki i przećwiczyć resuscytację krążeniowo – oddechową. Mali strażacy w ramach projektu otrzymali również umundurowanie, które służyło im podczas prowadzonych zajęć.
     Uroczyste zakończenie projektu miało miejsce 15 grudnia 2014 r. Wzięli w nim udział: Dyrektor Zarządu Wykonawczego Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP woj. małopolskiego Kazimierz Sady, koordynator do spraw projektu „Jestem mały, wiem więcej” Łukasz Lach, Prezes OSP w Szczurowej Stanisław Giemza, Naczelnik OSP w Szczurowej Henryk Giemza, Komendant Gminnego Związku OSP w Szczurowej Piotr Mikuś, Wójt Gminy Szczurowa Marian Zalewski i strażacy OSP w Szczurowej prowadzący zajęcia z uczniami.

     Po zaprezentowaniu umiejętności zdobytych przez dzieci podczas szkoleń, mali strażacy otrzymali imienne certyfikaty poświadczające udział w zajęciach i pamiątkowe misie w strojach strażackich. Dzięki projektowi „Jestem mały, wiem więcej" uczniowie nauczyli się poprawnego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia, a ponadto wzbogacili swoją wiedzę o pracy strażaka, co może w przyszłości zaowocuje chęcią pozostania zawodowym strażakiem.

     Pani Dyrektor Alina Oleksy złożyła serdeczne podziękowania organizatorom projektu Zarządowi Wykonawczemu ZOW ZOSP RP woj. małopolskiego i OSP w Szczurowej. Wszyscy zgromadzeni wyrazili nadzieję na współpracę w następnym roku szkolnym.

     Uroczystość uświetnił taneczny i wokalny występ uczniów klasy IIa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.