Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
ZABAWA ANDRZEJKOWA
27 listopad 2014

 

            Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w przeddzień imienin św. Andrzeja. Jak co roku  „Andrzejek” nie mogło zabraknąć i w naszej szkole. Najmłodsze dzieci z klasy 0 i z klas pierwszych uczestniczyły w zabawie andrzejkowej 18 listopada we wtorek, a w środę 19 listopada uczniowie z klas drugich i trzeciej. Oj, działo się w te dni, działo! Z powodu dużej liczby uczestników w każdym dniu dzieci bawiły się w dwóch grupach. Gdy jedna tańczyła na sali gimnastycznej, druga korzystała z poczęstunku lub miała zorganizowane wróżby z wychowawcą w klasie.

            Największą atrakcją okazały się tańce z instruktorem panią Pauliną . Przy muzyce wszyscy świetnie się bawili i nikomu nie brakowało sił a czas urozmaicały im konkursy. Dzięki pomysłowości i ogromnej inwencji pani prowadzącej tańce uczestnicy zabawy zaprezentowali talenty taneczne. Uśmiech, poczucie humoru nie opuściły przez cały czas trwania imprezy.

            Uczniowie mieli okazję nie tylko potańczyć, ale przede wszystkim wziąć udział w licznych andrzejkowych wróżbach. W ich klimat mistrzowsko wprowadziły uczestników imprezy wychowawczynie poszczególnych klas. każdy mógł „poznać swoją przyszłość”, losując gwiazdkę szczęścia, kolorowe kartki i różne przedmioty ukryte pod kubeczkami, lub tajemnicze zawody.

            Wśród uczniów dużym powodzeniem cieszyła się wróżba z imionami ukrytymi na sercach oraz  wychodzenie bucików za próg. Wszyscy chętni sprawdzili „kto ma szczęście” i czyje marzenia spełnią się w pierwszej kolejności.

            Serdecznie dziękujemy Pani Alicji Cholewickiej – przewodniczącej Rady Rodziców i Panu Karolowi Hanek – zastępcy przewodniczącej Rady Rodziców, Pani Katarzynie Solak – skarbnikowi Rady Rodziców oraz Pani Ewie Guzek za pomoc w zorganizowaniu tańców w czasie zabawy andrzejkowej pod kierunkiem instruktorki oraz trójkom klasowym za przygotowanie pysznych kanapek, ciast, słodyczy oraz herbatki dla wszystkich uczestników zabawy.

 

Stanisława Bernady


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.