Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wycieczka zawodoznawcza do Krakowa 14.11.2019 r.
21 listopad 2019

    W ubiegły czwartek 14.11.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w wycieczce zawodoznawczej realizowanej w ramach działań projektu Modernizacja Kształcenia Zawodowego w Małopolsce II koordynowanego przez szkolnego doradcę zawodowego i pedagoga Panią Kingę Gurak – Gicala.

    W ramach wyjazdu uczniowie mieli okazje nie tylko integrować się jako zespół klasowy czy przyswajać zasady zachowania się w budynkach użyteczności publicznej ale także rozwijać swoje zainteresowania, preferencje zawodowe, uczyć się samodzielności oraz umiejętnie korzystać z posiadanej wiedzy i aplikacji mobilnej.

     Pierwszym punktem wycieczki było spotkanie zawodoznawcze z trenerem personalnym w krakowskim My Fitness Place, gdzie po bardzo interesującym wykładzie dotyczącym ścieżki edukacyjno – zawodowej i samej pracy trenera personalnego uczniowie uzyskali wskazówki dotyczące ćwiczeń – zwłaszcza dla przyszłych piłkarzy a także wzięli udział w mini konkursie sprawnościowym. Zwycięzcy otrzymali nagrody ufundowane przez My Fitness Place.

      Po spaleniu nie kalorii udaliśmy się do Fabryki Pizzy gdzie uczniowie mieli możliwość degustacji prawdziwej włoskiej pizzy a następnie wzięli udział w spotkaniu z pizzerem, który przybliżył im historię powstania tego dania, sposób jego przygotowywania a także sylwetkę pizzera, wady i zalety tej pracy oraz ścieżkę edukacyjno – zawodową.

    Kolejnym i ostatnim a zarazem najbardziej wyczekiwanym przez uczniów punktem wycieczki było lotnisko Balice. Wszyscy udaliśmy się tam z dużym zainteresowaniem i zaciekawieniem tym bardziej, że powitał nas widok startującego samolotu. Dla większości uczniów była to pierwsza wizyta na lotnisku. Zaczęliśmy ją od spotkania z pracownikiem Centrum Edukacji Lotniczej, gdzie zostaliśmy przywitani a następnie wprowadzeni do sali gdzie czekały na nas fotele wprost z samolotu. Po zajęciu miejsc „ruszyliśmy w lot”, początkowo zostały uczniom przedstawione wszystkie zasady zachowania się w samolocie, to jak powinien i nie powinien postępować pasażer, przeszliśmy „kurs” zapięcia pasów, obsługi kamizelek ratunkowych, masek tlenowych i wyjść awaryjnych. Następnie został zaprezentowanym film zawodnawczy prezentujący wszystkie zawody wykonywane na lotnisku. Ostatnią atrakcją przewidzianą była gra terenowa z użyciem smartfonów i map. Uczniowie podzieleni byli na pięć grup, każda z nich posiadała lidera operującego telefonem i zainstalowaną aplikacją. Zadaniem graczy było odpowiadanie na pytania związane z funkcjonowaniem lotniska i zawodów w nim wykonywanych oraz „zdobywanie” kolejnych miejsc na terenie lotniska. Zwycięzcy wrócili na miejsce zbiórki wyprzedzając kolegów i koleżanki z innej grupy o 50sekund, świadczy to o tym jak bardzo byli zaangażowani i zdeterminowani w osiągnięciu zwycięstwa. Wszyscy uczestnicy gry na zakończenie otrzymali pamiątkowe kubki pilota, czapki oraz kalendarze i plany lekcji. W doskonałych humorach podziękowaliśmy za możliwość poznania lotniska i wróciliśmy do domów. Za opiekę nad uczniami odpowiadały Panie:  Kinga Gurak – Gicala, Anna Całka-Kosała, Beata Czachurska – Hełpa i Ewa Borowiec.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.