Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 24 kwiecień 2024 r.    Mapa strony
Aktualności
Mikołajkowy Turniej Unihokeja
31 grudzień 2019

Jak co roku te zawody dostarczają uczestnikom wiele radości i emocji.  Kolejny raz w okolicach dnia Świętego Mikołaja odbywał się cykl turniejów w unihokeja od etapu szkolnego po wojewódzki.

Reprezentacje klas IV –VI dziewcząt i chłopców walczyły o prym najlepszej drużyny w szkole podstawowej w Szczurowej. Do rywalizacji przystąpiło dwanaście drużyn w tym sześć dziewcząt i sześć chłopców. Grano systemem „każdy z każdym”. Wśród chłopców aż trzy drużyny zdobyły po siedem punktów. O pierwszym miejscu decydował lepszy stosunek bramek strzelonych do straconych w turnieju. W tym przypadku najlepsi okazali się chłopcy z klasy VI C: Wiktor Caban, Paweł Machał, Szymon Sternowski, Daniel Kabat,  Kacper Babicz. U dziewcząt bezkonkurencyjna  okazała się drużyna z klasy VI B gdzie pewnie wygrała wszystkie mecze i zajęła pierwsze miejsce. Dziewczęta  grały w składzie: Julia Szafraniec, Natalia Tabor, Zuzanna Turaczy, Martyna Tempka, Katarzyna Żelazo

Następnie przystąpiono do rywalizacji gminnej, w której startowało również dwanaście drużyn. Tutaj grano już w grupach a następnie najlepsze zespoły grały finał w którym spotkały się dziewczęta z Zaborowa i Woli Przemykowskiej. Po wygranym meczu 2:1 najlepsze wśród zawodniczek  okazały się uczennice z Zaborowa.  Skład drużyny:  Weronika Mucek, Martyna Burzawa, Julia Wojnicka, Julia Kotwa,  Zuzanna Wojnicka, Emilia Łucarz, Oliwia Potok, Alicja Kuliszewska, opiekun Beata Komorowicz.

W turnieju chłopców również najlepsi okazali się  zawodnicy  z Zaborowa, którzy wywalczyli tytuł mistrza pokonując w finale zespół z Uścia Solnego 2:0 . Skład drużyny: Kacper Boroń, Przemysław Caban, Radosław Kuliszewski, Szymon Kanicki, Piotr Nawrocki, Piotr latuszek, Kacper kozak, Mateusz Lupa, Wiktor Siudut, opiekun Beata Komorowicz.

Kolejnym etapem była konfrontacja z drużynami z powiatu. Do tego turnieju, który  został  zorganizowany przez Starostwo Powiatowe w Brzesku, Gminę Szczurową, Szkołę Podstawową w Szczurowej orazMKS  „Olimpijczyk” Szczurowa, przystąpiło dziewięć drużyn.

Mecze zarówno wśródchłopców  i dziewcząt rozgrywano systemem „każdy z każdym”  a nad rozgrywaniem turnieju zgodnie z przepisami czuwał sędzia pan Paweł Płoskonka. W turnieju tym podobnie jak na etapie gminnym I miejsca zajęły drużyny z Zaborowa . Na drugim miejscu wśród dziewcząt zajął zespół ze Szczurowej a wśród  chłopców drużyna z SP Brzesko nr 2.  III miejsca dla dziewcząt z SP w Dębnie i chłopców ze Szczurowej.

Wszystkie drużyny, które startowały w turniejach  otrzymały pamiątkowe dyplomy a najlepsze zespoły puchary, medale i słodycze.

Klasyfikacja końcowa - etap szkolny:

Chłopcy: 1. kl.VI C, 2. kl.V B, 3. kl.VI A,  4. kl.V A, 5. kl. VIB  6. kl.IV

Dziewczęta:  1.kl.VI B, 2.kl.VI A 3. kl.VI  C, 4. kl.V A  5. kl.V B 6. kl. IV

Klasyfikacja końcowa - etap gminny:

Chłopcy:                     1. SP Zaborów, 2.SP Uście Solne 3. SP Strzelce Wielkie, 4. SP Szczurowa,5-6  SP Wola Przemykowska, SP Niedzieliska

Dziewczęta:    1. SP Zaborów, 2. SP Wola Przemykowska 3. SP Szczurowa, 4. SP Strzelce Wielkie, 5-6 SP Uście Solne, SP Niedzieliska

Klasyfikacja końcowa - etap powiatowy:

Chłopcy:        1. PSP Zaborów, 2. PSP Brzesko nr 2, 3. SP Szczurowa, 4. PSP Dębno

Dziewczęta:   1. PSP Zaborów, 2. SP Szczurowa, 3. PSP Dębno, 4.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.