Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
JESIENNA WYCIECZKA DO ZAKOPANEGO
21 październik 2014

        2 października 2014 rokumimo nieciekawie zapowiadającej się pogody 45 uczniów z klasy IIa, IIb i III wyruszyło do Zakopanego. W siąpiącym deszczu podziwiali skoki treningowe skoczków narciarskich na Wielkiej Krokwi i słuchali historii powstania tego obiektu. Wkrótce deszcz ustał i dzieci w lepszych humorach podziwiały najsłynniejszą ulicę Zakopanego – Krupówki. Kolejnym punktem programu było zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego. Gmach główny Muzeum Tatrzańskiegoto cenny zabytek architektury w stylu zakopiańskim, zbudowany w latach 1913-1922 według wspólnych planów Stanisława Witkiewicza i Franciszka Mączyńskiego. Uczniowie obejrzeli wystawy stałe: historyczną, etnograficzną i przyrodniczą, ukazujące historię regionu oraz bogactwo kultury i przyrody Tatr i Podhala.

         Program wycieczki obejmował również odwiedziny Cmentarza Zasłużonych na Pęksowym Brzyzku w Zakopanem  – pierwszego zakopiańskiego cmentarza  przy ul. Kościeliskiej, powstałego w połowie XIX wieku, na którym od lat dwudziestych XX wieku chowano – oprócz tych, którzy posiadali tu rodzinne grobowce – już tylko ludzi wybitnych i zasłużonych dla Zakopanego, Tatr i Podhala. Tutaj pochowany jest m.in. Kornel Makuszyński, na którego nagrobku nieustannie palą się lampki przynoszone przez dzieci.

          Dużą atrakcją był wyjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówkę, szczyt o wysokości 1126 m na Pogórzu Gubałowskim, wznoszący się po północno-zachodniej stronie Zakopanego. Panoramę ośnieżonych Tatr można było podziwiać dopiero podczas zejścia ze szczytu do leżącej po wschodniej stronie Gubałówki najwyżej położonej miejscowości w Polsce – Ząb.

       W drodze powrotnej odwiedziliśmy Sanktuarium Maryjne w Ludźmierzu i Ogród Różańcowy przy tym sanktuarium.

       Uczniowie bogatsi o nowe wiadomości, pełni wrażeń, zaopatrzeni w regionalne pamiątki, troszkę zmęczeni, ale zadowoleni późnym wieczorem wrócili do domu.

       Podczas wycieczki opiekę nad uczniami sprawowały nauczycielki: Bożena Łuciów, Stanisława Bernady, Dorota Gargul, Beata Rosa. 

Dorota Gargul


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.