Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 14 sierpień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Święto Patrona w Szkole Podstawowej w Szczurowej
07 styczeń 2015

        19 grudnia 2014r., tuż przed feriami bożonarodzeniowymi, odbyło się w Szkole Podstawowej w Szczurowej Święto Patrona Szkoły Adama Mickiewicza. Tradycyjnie zbiega się ono z najpiękniejszymi świętami religijnymi – świętami Bożego Narodzenia. Dlatego też w programie artystycznym wzajemnie przenikały się elementy mickiewiczowskie i bożonarodzeniowe.

         Całość otwierały hymn szkoły, a potem ciekawa prezentacja multimedialna o życiu i twórczości Mickiewicza, przygotowana przez uczniów Daniela Pastucha  i Filipa Solaka. Pięknie recytowali bajkę pt. „Przyjaciele” Basia Gargul, Madzia Grochola, Wiktor Król i Marcel Wielgus. Ale to nie był koniec z recytacjami. Klasy czwarte pochwaliły się swoimi laureatami Gminnego Konkursu Recytatorskiego w Zaborowie. Zwycięzcami zostali Gabriela Badzioch ( I miejsce) i Jakub Cholewicki (II miejsce). Tutaj również potwierdzili swoje umiejętności recytatorskie. Zespół piątoklasistów przedstawił humorystyczny program pt. „W naszej klasie”, w której ma swoje miejsce szkolny aniołek- Karolina Rzepka, szkolny diabełek-Szymon Łoboda, dobry uczeń- Krzysztof Dzień, osiołek- Miłosz Wojnicki oraz baranek- Wiktor Tabor, razem świetnie bawili publiczność.

         Prezentowano kolędy, pastorałki, odwoływano się do bogatej polskiej tradycji i obrzędowości. Dużo radości sprawiły jak zwykle występy najmłodszych klas: pierwszych, drugich i trzeciej, które swoją spontanicznością i autentyczną radością chwytają za serce. Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniły popisy licznych artystów szkolnego chóru przygotowanego przez p.Vitalinę Pastuch. Radość grania, świątecznego kolędowania dodatkowo potegowało niezwykłość tej chwili, która zdarza się tylko raz w roku. Elegancji dodawała profesjonalna dekoracja wykonana przez p. Marcelinę Pajor.

         Po części artystycznej p. dyrektor Alina Oleksy złożyła wszystkim życzenia świąteczne, uczniowie wręczyli zaproszonym gościom, nauczycielom, pracownikom obsługi szkoły przepiękne stroiki wykonane przez p. Małgorzatę Strąg- wychowawczynię klasy Ia. W imieniu Rady Rodziców p. Karol Hanek przekazał na ręce pani dyrektor ciepły, świąteczny adres. Po życzeniach rozpoczęły się spotkania opłatkowe w klasach, które przygotowali rodzice. W miłej i serdecznej atmosferze dobiegło końca szkolne Święto Patrona. Wszyscy jeszcze raz udowodnili, że potrafią się razem bawić, że każdy poczuł się gospodarzem tego dnia i nie było takie osoby, która nie przyczyniła się do jego uświetnienia – za co wszystkim w tym miejscu dziękuję!

                                                        Organizator uroczystości- Jolanta Łoboda


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.