Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
SPOTKANIE ZE STRAŻAKIEM
28 styczeń 2014

SPOTKANIE  ZE  STRAŻAKIEM

           W dniu 28 stycznia 2014 roku w Szkole Podstawowej w Szczurowejw ramach akcjipt. „Dbamy o bezpieczeństwo dzieci” odbyło się spotkanie dzieci ze strażakiem z Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku.

          Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez strażaka p. Piotra Słowiaka. Dzieci dowiedziały się, jak wygląda mundur strażacki orazna czym polega praca strażaka. Podczas spotkania dzieci uświadomiły sobie, że strażacy pomagają również ludziom nie tylko w czasie pożarów, ale również podczas powodzi, wypadków samochodowych, sprzątają połamane przez wichury drzewa, usuwają gniazda szerszeni i os.

           Pan strażak poinformował, jak zachować się w sytuacji, gdy jesteśmy świadkiem wypadku lub pożaru. Poruszony został również temat bezpieczeństwa dzieci w czasie zbliżających się ferii zimowych oraz zasady zachowania się na akwenach wodnych zimą.  Przypomniał numery pod jakie mogą dzwonić i jakie informacje przekazać, wzywając pomocy: 112, 999, 998, 997. Uczniowie wykazali się znajomością tych numerów alarmowych.

          To spotkanie z pewnością na długo pozostanie w pamięci dzieci. Większość z nich chciałaby w przyszłości zostać strażakami. Czas pokaże czy tak będzie...?

 

Organizatorką spotkania ze strażakiem była nauczycielkaElżbieta Grzesik-Oleksyk.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.