Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
"Bóg się rodzi- zrób miejsce dla Miłości!"
04 styczeń 2012

Okres  Bożego Narodzenia to czas radosnego nie tylko świętowania, kolędowania, łamania się opłatkiem i składania sobie życzeń, ale również przedstawień ukazujących wydarzenia z Betlejem. Z tej okazji Szkoła Podstawowa w Szczurowej gościła w swoich progach przedstawicieli władz gminnych, rodziców i wielu sympatyków szkoły. Aby uczcić Święto Patrona uczennice klas piątych, Weronika Lis i Aleksandra Wójcik, przygotowały piękną recytację bajki Adama Mickiewicza pt. „Przyjaciele”

         W adwencie świat czeka na nadejście Chrystusa. Polacy w tradycji bożonarodzeniowej mają wystawianie z tej okazji okolicznościowych jasełek:

„I gdy we śnie był świat cały, narodził się Jezus mały...” Śnieżynki z klasy II   przywołują go radosną kolędą, a te z III klasy otulają szopkę w biały puszek.

         Klasa Va pod kierunkiem wychowawczyni Jolant Łobody przedstawiła  zwyczaj chodzenia kolędników po domach. Kolędnicy śpiewali, Diabeł i Śmierć wygrażali widłami i kosą, a muzykanci przygrywali na przeróżnych instrumentach. „Idą, idą przebierańce, będą śpiewki, będą tańce!”- zespoły i chórki muzyczne przygotowane przez panią Vitalinę Pastukh głośno i entuzjastycznie powtarzały radosny okrzyk. W takiej chwili  nie mogło zabraknąć na scenie Żydka Lejbusia (Kamil Walas), Jędrka-Mędrka (Daniel Pastukh), Diabła (Remigiusz Broda) i Anioła (Aleksandra Wójcik) i ich wspólnego przekomarzania się.

         W ten cudowny, czarowny dzień, którego blask został spotęgowany piękną i okolicznościową dekoracją w wykonaniu pań Bożeny Łuciów, Marceliny Pajor, Doroty Gargul, pani dyrektor szkoły Alina Oleksy złożyła  wszystkim życzenia świąteczne i noworoczne.

         Świętowano długo i radośnie, wszyscy cieszyli się z udanej imprezy, bo był to wielki, zbiorowy wysiłek i owoc pracy wielu zaangażowanych nauczycieli i chętnych do występów uczniów. Nie pierwszy raz udowodniono, że w naszej szkole można nie tylko uczyć , ale i pięknie świętować, bawić się, „a magią świątecznych dni otulić się jak ciepłym szalem...”

 

                                                                                         Jolanta Łoboda


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.