Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wyjazd na przedstawienie „Księga lasu”
02 lutego 2012

Wyjazd na przedstawienie „Księga lasu”

W dniu 2 lutego  45  uczniów klas II -VI pod opieką nauczycieli Jolanty Łobody, Vitaliny Pastukh i Roberta Dzienia wzięło udział w wyjeździe do Opery Krakowskiej na  teatralno-muzyczne przedstawienie  pt. „Księga lasu”.

Opowieść napisana i wyreżyserowana przez Wojciecha Graniczewskiego z muzyką Jana Hnatowicza  jest ekologiczną muzyczną baśnią dla dzieci, której przesłaniem staje się poszukiwanie wartości nadających życiu sens i harmonię. Głównym bohaterem baśni  jest dzielny Drwal, który rusza w podróż w poszukiwaniu  lekarstwa dla chorego Echa, co ma uratować  umierający las. Podczas licznych przygód z udziałem mieszkańców lasu, odnajduje trzy czarodziejskie kwiaty i poznaje zaklęte w nich magiczne słowa – klucze do szczęśliwego życia. Po drodze przeżywa wiele przygód, ale, jak to w baśniach bywa, wszystko dobrze się kończy: Echo odzyskuje stracony głos, a  las budzi się do życia.

Spektakl ilustrowała muzyka zespołu pod dyrekcją Pawła Szczepańskiego, a także projekcje filmowe (rój pszczół na plastrach miodu, strumień, łąka). Całości pięknych wrażeń dopełnił bezpośredni kontakt ze świetnie grającymi aktorami (przedstawienie odbywało się na Sali Kameralnej). Szczególnie dzieci zachwycili: charyzmatyczny Pająk, dzielny Drwal, mądry Wąż oraz dystyngowana Królowa Pszczół.

Pełni wrażeń uczniowie powrócili do Szczurowej z nadzieją na kolejne wyjazdy.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.