Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wycieczka do Zalipia - 20.03.2012r.
20 marzec 2012

                20 marca 2012r. (wtorek) została zorganizowana przez Panią mgr Elżbietę Grzesik  oraz Panią mg Anetę Szot szkolna wycieczka do Zalipia  i Szczucina w której  brali udział uczniowie klas 0,I,II,III Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

            Uczniowie zwiedzali Dom Malarek w Zalipiu, w którym znajduje się wystawa poświęcona tradycji malowania chat i sztuce dekoracyjnej Powiśla Dąbrowskiego. Ściany domu zdobią tradycyjne motywy zalipiańskie. W Domu przechowuje się wzorniki z początku XX w., malowane przez wybitną malarkę zalipiańską Felicję Curyłową. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w warsztatach artystycznych; malowali pisanki, ozdabiali palemki wielkanocne- wykonane prace  zabierali ze sobą. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie Muzeum- dom Felicji Curyłowej w Zalipiu. Dużą atrakcją dla dzieci był widok udekorowanych w motywy kwiatowe domów, płotów, kapliczek, studni, stajni, kurników, nawet budy dla psa. Ostatnim celem naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Drogownictwa  w Szczucinie.

            Muzeum gromadzi wszelkie pamiątki związane z budownictwem drogowym. Bryła głównego budynku z dwiema wieżami i łukowym przęsłem przypomina formą most. Do zwiedzania przeznaczone są dwie ekspozycje: zewnętrzna, na której można podziwiać maszyny i urządzenia, które niegdyś służyły drogowcom oraz wewnętrzna, która pokazuje eksponaty dotyczące budowy i utrzymania dróg i mostów, sposób pracy przy budowach w postaci scenek z figurami ludzkimi naturalnych rozmiarów, a także drogi i mosty w sztuce. Obok budynku, na niewielkim wzniesieniu zlokalizowany jest skansen maszyn drogowych, wybudowany w formie spiralnej alejki.

           Wycieczka bardzo podobała się dzieciom, dowiedziały się wielu interesujących rzeczy, na temat tego pięknego regionu. Z pewnością będę chciał tam wrócić.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.