Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 1 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Święto Patrona w Szkole Podstawowej w Szczurowej
20 styczeń 2012

          21 grudnia 2012r., w ostatnim dniu zajęć przed feriami bożonarodzeniowymi, odbyła się uroczystość Święta Patrona Szkoły. Tradycyjnie już zbiega się ono z przygotowaniami do najpiękniejszych świąt religijnych- Świąt Bożego Narodzenia. Dlatego też w programie artystycznym przygotowanym przez społeczność uczniowską, wzajemnie przenikały się elementy bożonarodzeniowe i mickiewiczowskie. Oprócz fragmentów poezji wieszcza prezentowano przepiękne kolędy, pastorałki, inscenizacje odwołujące się do bogatej polskiej tradycji i obrzędowości.Każda klasa, od I do VI, wraz ze swoimi opiekunami przygotowały specjalne świąteczne popisy. Świetna zabawa, profesjonalizm, dużo humoru i dowcipu, ale też powagi, refleksji,  serdeczności, gdyż taki jest charakter Święta Patrona w szczurowskich murach szkoły, to główne cechy, którymi można określić występy uczniów.

         Na szczególną uwagę zasługuje występ klasy Via, który wraz z panią wychowawczynią J. Łobodą, przygotował montaż w oparciu o znaną audycję telewizyjną „Dzień Dobry TVN!” . Wspaniałą oprawę muzyczną zapewniły  popisy licznych artystów przygotowanych w czasie wielu prób przez nauczycielkę muzyki  panią V. Pastukh. Radość grania, świątecznego muzykowania i kolędowania wszystkich uczestników uroczystości dodatkowo potęgowała niezwykłość tej chwili, tej, która jest tylko jeden raz do roku…Tajemniczości dodawała profesjonalna dekoracja i szata graficzno-choreograficzna wykonana tradycyjnie już(!!!) przez szkolną panią bibliotekarkę- M. Pajor. O wystrój polskiego, wigilijnego stołu zadbała p. polonistka S. Klisiewicz.

             Świątecznymi wypiekami częstowała klasa IIb, która pod doświadczonym okiem  pani wychowawczyni M. Strąg, przygotowała pachnące piernikowe słodkości.

         Życzenia pani Dyrektor Szkoły Aliny Oleksy, następnie zaproszonych gości, przedstawicieli Urzędu Gminy Szczurowa p.  Kierownik Referatu J Serwy i p. Przewodniczącego Rady Gminy K. Tyrchy zakończyły pierwszą część uroczystości. Po krótkiej przerwie rozpoczęły się spotkania opłatkowe i wspólne kolędowania całej społeczności uczniowskiej.

         Radujmy się z tajemnicy Narodzenia Chrystusa!

                                                                                                    J. Łoboda


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.