Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
W dniu 13 grudnia 2013roku w Szkole Podstawowej w Szczurowej odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Posterunku Policji w Szczurowej
13 grudzień 2013

        W naszej szkole organizowana jest akcja pt. „Dbamy o bezpieczeństwo dzieci”, z tego powodu  odbędą się spotkania z policjantem, strażakiem, pielęgniarką, ratownikami medycznymina temat: „Bezpieczne zachowanie w szkole, domu, na ulicy; zagrożenia, udzielanie pomocy, itp”.

         Przeprowadzane będą również konkursy, w którym każdy uczeń może wziąć udział min:„Bezpieczna droga do szkoły”, „ Jestem małym ratownikiem” - umiem udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej.

W dniu 13 grudnia 2013roku w Szkole Podstawowej w Szczurowej odbyło się spotkanie dzieci z policjantem z Posterunku Policji w Szczurowej

          Uczniowie klas I-III uczestniczyli w prelekcji przygotowanej przez policjanta p. asp. Arkadiusza Cabaka. Pan policjant poruszył wiele zagadnień dotyczących naszego bezpieczeństwa, zarówno w drodze do szkoły, jak i na jej terenie. Przypomniał zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię, mówił, czym jest przemoc w szkole i jak sobie z nią radzić, jak zachować się w przypadku zagubienia się w obcym miejscu i co robić, gdy zaczepia nas ktoś nieznajomy. Przypomniał uczniom numery telefonów na policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pana policjanta, a potem zadawały pytania dotyczące jego odpowiedzialnej pracy.  

           Spotkanie zakończyło się rozstrzygnięciem konkursu plastycznego pt. „Bezpieczna droga do szkoły”, pamiątkowym zdjęciem oraz podziękowaniem za przybycie do Szkoły.

 

Notatkę sporządziła: Elżbieta Grzesik-Oleksyk

Zdjęcia wykonała : Dorota Gargul


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.