Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Akcja CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM w Szkole Podstawowej w Szczurowej
14 styczeń 2014

         Szkoła Podstawowa w Szczurowej od września 2012r. czynnie włączyła się do akcji CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM. Jest to kampania społeczna, rozpoczęta w czerwcu 2001r. przez Fundację „ABCXXI – CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM”. Polega ona na propagowaniu codziennego, co najmniej 20-minutowego głośnego czytania dzieciom, w celu wprowadzenia nawyku czytania  i miłości do książek już od wczesnego dzieciństwie.

   Do akcji angażowani  są również rodzice i osoby nie związane bezpośrednio z dydaktyką wychowanków. W styczniu 2014r. do czytania dzieciom zostały zaproszone panie należące do Koła Gospodyń Wiejskich w Szczurowej, min. pani: Barbara Małek, Zofia Caban, Krystyna Antos, Elżbieta Drespa, Beata Barnacka, Zofia Czesak, Halina Sroka, Katarzyna Pawlik, Krystyna Wojnicka, Irena Sulma, Maria Prus.

         Uczniowie klas IIIa, IIIb wysłuchali przygód z książki „Kubuś Puchatek” autorstwa Alana Aleksandra Milne.W czasie spotkania dzieci zostały przez panie obdarowane słodyczami.Na zakończenie wydano urodzinowe przyjęcie dla Kubusia Puchatka. Wychowawcy klas p. Elżbieta Grzesik-Oleksyk i Małgorzata Strąg zadbały o oprawę dydaktyczną uroczystości, a panie czytające uświetniły uroczystość swoją obecnością i przygotowały „małe Conieco”w postacitorta, i ciasteczek. Dzieci miały również okazję poznać i skosztować różnych gatunków miodu:nawłociowego, lipowego, spadziowegoi sztucznego.

          Szkoła zgłosiła się również do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Czytelniczym „Książka –przyjaciel prawdziwy”. W roku 2014 książką konkursową jest II tom serii SOLILANDIA pt. „Wyprawa do Kryształowej Groty” autorstwa Beaty Kołodziej. Jest to konkurs zespołowy adresowany do uczniów klas I-III. W ubiegłym roku szkoła uczestniczyła w pierwszej edycji konkursu zajmując drugie miejsce na szczeblu wojewódzkim.

          Wszystkie działania szkoły mają na celu rozbudzenie w dzieciach zapału do poznawania literatury. Nauczyciele pragną, aby dzieci  chciały czytać i aby to czytanie stało się dla nich potrzebą i pasją, a nie kojarzyło się z nudą i przymusem.mgr Elżbieta Grzesik-Oleksyk

Lider akcji Czytamy Dzieciom
Szkoła Podstawowa w Szczurowej


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.