Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dziewczęta ze Szczurowej najlepsze w pierwszym powiatowym turnieju
06 grudzień 2013

         To był turniej który dostarczył wiele emocji i radości startującym  drużynom.  Z inicjatywy starostwa powiatowego, uczniowskich klubów sportowych „Start” i „Olimpijczyk” w Szczurowej, nauczycieli wychowania fizycznego z SP i PG w Szczurowej, oraz głównego sponsora turnieju pana Tadeusza Zycha prezesa klubu sportowego „Jadowniczanka” odbył się po raz pierwszy w powiecie halowy turniej piłki nożnej drużyn żeńskich, których gospodarzem była Szczurowa. Jak celny i trafny był to pomysł świadczą wypowiedzi organizatorów jak i uczestników tych zawodów, których można wysłuchać w relacji telewizyjnej z tego turnieju.

http://tarnowska.tv/aktualnosci/czytaj/1294,turniej-pilki-halowej-druzyn-zenskich-w-szczurowej.html

http://spszczurowa.strefa.pl/filmy/ph.mp4

 

         O miano najlepszej drużyny w powiecie przystąpiło 10 drużyn - 5 ze szkół podstawowych i 5 z gimnazjów. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym” gdzie wszystkie pojedynki były bardzo zacięte i o wygranym meczu decydowały często ostatnie sekundy gry. Przy mocnym dopingu zgromadzonych osób na hali i miłej atmosferze najlepiej zaprezentowały się dziewczyny z PG w Jadownikach i SP w Szczurowej.  Oprócz klasyfikacji drużynowej była prowadzona również punktacja dla najlepszej zawodniczki i najlepszego bramkarza turnieju a zostali nimi w kategorii szkół podstawowych Marlena Jarzmikreprezentująca Szkołę Podstawową w Kątach, a najlepszym bramkarzem okazała się uczennica Szkoły Podstawowej ze Szczurowej- Aleksandra Giemza. Najlepszą zawodniczką reprezentująca Publiczne Gimnazjum nr  2 w Brzesku została Anna Rosiewicz, natomiast drużyna dziewcząt z Zaborowa miała w swoim składzie najlepszego bramkarza turnieju – Kingę Bach.

        Wszystkie drużyny startujące w turnieju otrzymały pamiątkowe dyplomy i piłki a trzy najlepsze drużyny  w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów udekorowane zostały medalami i pucharami, które wręczyli: główny sponsor turnieju pan Tadeusz Zych prezes klubu sportowego „Jadowniczanka”, fundator pucharów, nagród indywidualnych, piłek i drożdżówek dla  zawodników  oraz pan Marian Zalewski wójt gminy Szczurowa, który wręczył wygranym zawodniczkom medale.

Klasyfikacja końcowa PG:

 

       I miejsce -  Gimnazjum Jadowniki

II miejsce-   Gimnazjum Brzesko

III miejsce-  Gimnazjum Zaborów

IV miejsce – Gimnazjum Borzęcin

V miejsce –   Gimnazjum Szczurowa

 

Klasyfikacja końcowa SP:

 

       I miejsce-    SP Szczurowa

II miejsce–   SP Dobrociesz

III miejsce-  SP Brzesko nr 3

IV miejsce – SP Brzesko nr 2

V miejsce –   SP Kąty

 

 


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.