Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Jak co roku na Mikołaja grali w unihokeja
06 grudzień 2013

            O słodkie upominki, medale, puchary rywalizowali w ostatnich zawodach w 2013 roku w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej  drużyny szkół podstawowych . Urząd Gminy, Szkoła Podstawowa w Szczurowej oraz działający przy niej klub sportowy „ Olimpijczyk” byli organizatorami szkolnego i gminnego „XIII Mikołajkowego Turnieju Unihokeja” dziewcząt i chłopców. W obydwu zawodach wzięło udział blisko stu siedemdziesięciu uczniów z terenu gminy.

            W pierwszym dniu turnieju o miano najlepszej drużyny walczyły reprezentacje poszczególnych klas  od IV do VI ze SP w Szczurowej. I miejsce w kategorii dziewcząt i chłopców wywalczyła klasa VI.  Pozostałe miejsca wywalczyli:

dziewczęta:

2 m.     - kl VI  - gr I

3 m.     - kl V A

4 m.     - kl V B

5 m.     - kl IV

chłopcy:

2 m.     - kl VI  - gr II

3 m.     - kl V A

4 m.     - kl IV

5 m.     - kl V B

            W turnieju gminnym startowały wszystkie szkoły podstawowe z naszego regionu. Rywalizacja była bardzo zacięta a w wielu przypadkach wyłonienie zwycięscy meczu odbywało się po rzutach karnych. Pierwsze miejsce wśród dziewcząt zdobyły  zawodniczki  z Zaborowa, które nie przegrały żadnego meczu. Skład drużyny:Natalia Tyl, Gabriela Marek, Angelika Wrzępska , Aleksandra Bednarczyk , Kinga Kuliszewska , Małgorzata Mądrzyk , Gabriela Liro opiekun: Beata Komorowicz.  II miejsce przypadło gospodarzom turnieju.III miejsce zdobyły dziewczęta ze Strzelec Wielkich.  Na dalszych miejscach uplasowały się zawodniczki z Niedzielisk i Uścia Solnego.  Wśród chłopców w meczu o pierwsze miejsce  o zwycięstwie hokeistów z  Uścia Solnego z gospodarzami turniejudecydowały rzuty karne, które lepiej wykonywali chłopcy z Uścia . Skład drużyny:  Adrian Misiorowski, Mateusz Gadowski, Krzysztof Kujacz, Bartosz Powroźnik, Jan Niewolak, Patryk Maj opiekun:Michał Winczura. O III miejscu  rozstrzygnęła  jedyna bramka, którą zdobyli chłopcy z Woli Przemykowskiej  pokonując w ten sposób swoich rówieśników ze Strzelec Wielkich. Kolejne miejsca zajęły drużyny z Niedzielisk i Zaborowa.

            Nagrody dla wszystkich drużyn w postaci pucharów, medali, słodyczy i dyplomówwręczył pan Marian Zalewski, wójt Gminy Szczurowa.

 


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.