Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
MAŁYMI KROCZKAMI W DRODZE DO SUKCESU
19 maj 2014

            W roku szkolnym 2013/2014 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej uczestniczyła w realizacji projektu "Bezpośrednie wsparcie rozwoju szkół poprzez wdrożenie zmodernizowanego systemu doskonalenia nauczycieli w Powiecie Brzeskim". Szkolenie nauczycieli z naszej placówki dotyczyło obszaru "Postawy uczniowskie - jak je kształtować?"

         Wiedza uzyskana na szkoleniach i warsztatach projektowych w znacznym stopniu pomogła nauczycielom wypracować takie narzędzia pracy, które wpłyną na kształtowanie pożądanych postaw uczniów i będą również zgodne z oczekiwaniami rodziców oraz środowiska lokalnego. Nauczyciele - wychowawcy w swej pracy z uczniami zwracają szczególną uwagę na zaradność, odpowiedzialność, umiejętność współdziałania w zespole i kontaktowanie się z innymi. W kształtowaniu tych postaw służą między innymi: scenki rodzajowe, drama, praca zespołowa i indywidualna na zajęciach lekcyjnych i pozalekcyjnych oraz konkursy w szkole.

         W trosce o rozwijanie czytelnictwa, wyobraźni i twórczej inwencji wśród najmłodszych uczniów szkoła nasza przystąpiła do II Ogólnopolskiego Konkursu Czytelniczego " Książka - przyjaciel prawdziwy" pod hasłem "Solilandia - Wyprawa do Kryształowej Groty". Zaangażowanie zarówno ze strony uczniów jak i nauczycieli oraz rodziców dały o sobie znać. Do konkursu bowiem przystąpiło aż 5 drużyn z różnych klas, które zaprezentowały różnorodne formy i działania teatralne oraz wykazały się wiedzą na temat przeczytanej książki. Eliminacje szkolne wygrała grupa dzieci z klasy IIIb, która odniosła znaczący sukces na wyższym szczeblu. Znalazła się w grupie 8 zwycięskich szkół z całej Polski.

         Integracja nauczycieli, uczniów i rodziców wokół zadań związanych z konkursem wpłynęła na promowanie uczestnictwa w świecie kultury, dążenie do doskonałości, wiary we własne siły i co za tym idzie, rozwojowi placówki. Uczniowie motywowani do właściwych zachowań odnoszą sukcesy co udowodnili podczas konkursu.

                  

 

Tekst : mgr Małgorzata Strąg nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej w SP Szczurowa


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.