Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Światowy Dzień Bez Tytoniu w Szkole Podstawowej w Szczurowej
30 maj 2014

        31 maja obchodzony był Światowy Dzień bez Tytoniu. Głównym celem obchodów było przyczynienie się do ochrony obecnych i przyszłych pokoleń, przed niszczącymi skutkami zdrowotnymi spowodowanymi paleniem tytoniu, ale też konsekwencjami społecznymi,środowiskowymi i ekonomicznymi używania tytoniu i narażenia na dym tytoniowy.

        W Szkole Podstawowa w Szczurowej w ramach realizowanego Ogólnopolskiego Programu „Nie pal przy mnie, proszę” (klasy I – III) prowadzono z dziećmi warsztaty profilaktyki antynikotynowej. Metodą burzy mózgów i pogadanki dzieci miały możliwość poszerzenia informacji na temat zdrowia i uświadomienia sobie, że palenie tytoniu jest szkodliwe. Szczególną uwagę  poświecono uwrażliwieniu dzieci na szkodliwe oddziaływanie dymu papierosowego związanego z biernym paleniem oraz kształtowanie postaw odpowiedzialności za zdrowie własne i innych.

         W ramach promocji walki z nałogiem palenia papierosów został przeprowadzony konkurs plastyczny w klasach I – III na zakładkę do książki pod hasłem „Ciesz się życiem bez palenia, powiedz fajkom do widzenia”. Dwie  najciekawsze prace zostały przekazane Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Brzesku. Szkołę reprezentowali uczniowie kl. IIIa, Emilia Marcińczak i Aleksander Górka.Emilia Marcińczak jest laureatką trzeciego miejsca na szczeblu powiatowym. Uroczyste rozdanie nagród z udziałem  Państwowego  Inspektora Sanitarnego i Starosty Brzeskiego odbyło się 10 czerwca 2014r.

Wśród uczniów klas IV – VIzostały przeprowadzone pogadanki na lekcjach wychowawczych i lekcjach przyrody:

- Zdrowotne, społeczne i moralne następstwa uzależnień.

- Chcę być zdrowy- dekalog zdrowego stylu życia.

- Substancje uzależniające są groźne.

Klasa VI wzięła udział w Gminnym Konkursie Promocji Zdrowego Stylu Życia podczas którego poruszane były zagadnienia: sport, ruch, zdrowe odżywianie, unikanie nałogów i złych nawyków.

Ponadto wśród uczniów klas V – VI przeprowadzono ankietę dotyczącą uzależnień.

W widocznym miejscu zostały wyeksponowane materiały edukacyjne, z których mogą korzystać uczniowie i rodzice.

 

Opracowała: Elżbieta Grzesik-Oleksyk


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.