Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dziewczęta wygrały powiat, chłopcy na czwartym miejscu
15 listopad 2019

       Hala sportowa w Szczurowej gościła ostatnio  młode piłkarki i piłkarzy ze szkół podstawowych z gminy i powiatu. Rozgrywane w ramach Igrzysk Dzieci turnieje dostarczyły wielu emocji i wrażeń.

      Podczas finału powiatowego wśród dziewcząt po rozgrywkach grupowych do najlepszej czwórki trafiły zespoły z Przyborowa, Dębna, Uszwi i Szczurowej. Po bardzo zaciętych i wyrównanych pojedynkach półfinałowych zarówno w meczu pomiędzy Uszwią a Dębnem oraz Przyborowem i Szczurową padły w regulaminowym czasie remisy po 0:0. O wejście do finału musiały więc decydować rzuty karne w których lepsze okazały się dziewczęta z Dębna które wygrały tą rywalizację 2:1 oraz szczurowianki, które pokonały swoje rówieśniczki z Przyborowa 2:0.

          W finale lepsze o jedną bramkę okazały się gospodynie, które wygrały 1:0 z Dębnem i zostały mistrzem powiatu. Skład drużyny: Natalia Swornowska, Natalia Tabor, Justyna Guzek, Julia Szafraniec, Gabriela Grochola, Martyna Gwizdała, Martyna Wujkowska, Katarzyna Żelazo, Emilia Golonka, Emilia Kukiełka, Izabela Bach, Julia Ostrowska opiekun Robert Dzień.

Klasyfikacja  turnieju:

1. SP Szczurowa
2. PSP Dębno
3. PSP Uszew
4. PSP Przyborów
5-6. PSP Okocim, PSP Iwkowa

       Również młodzi piłkarze z Zaborowa, którzy wygrali zawody gminne rywalizowali w finałach powiatowych w Czchowie. Po wyjściu z grupy trafili w półfinale na drużynę z Dębna. W regulaminowym czasie  padł wynik 1:1. Niestety w  karnych lepsi okazali się rywale, którzy wygrali 2:1. W meczu o trzecie miejsce drużyna z Zaborowa  uległa Uszwi 2:0 i ostatecznie zajęła czwarte miejsce.

          Puchary  i dyplomy ufundowane przez pana Andrzeja Potępę,  Starostę Brzeskiego wręczyli  organizatorzy turnieju.

         Dziewczęta ze Szczurowej po zwycięstwie w powiecie reprezentowały nasz rejon w półfinałach wojewódzkich, które odbywały się w Tarnowie. W pierwszym meczu pokazały się z bardzo dobrej strony i wygrały ze SP nr 9 w Tarnowie 3:0. Do kolejnego meczu przystępowały z dużymi nadziejami. Niestety rówieśniczki z SP z Jastrzębia okazały się  zdecydowanie lepsze i pokonały nasz zespół 4:1. – relacjonuje opiekun drużyny pan Robert Dzień. Ostatnie spotkanie z drużyną ze Szczucina decydował o tym kto zajmie drugie miejsce w tym turnieju. Po bardzo wyrównanym i emocjonującym pojedynku padł remis 0:0 i o ostatecznym miejscu decydował  lepszy stosunek bramek w całym turnieju. Okazał się on korzystniejszy dla dziewczyn ze Szczucina i one zajęły drugie miejsce a zespół ze Szczurowej trzecie. 

         W turnieju gminnym w ramach Igrzysk Dzieci  do rywalizacji przystąpił komplet drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy zarówno wśród dziewcząt jak i chłopców. Po meczach grupowych w finale u dziewcząt  spotkały się drużyny ze Szczurowej i Uścia Solnego gdzie padł wynik 3:0. W meczu o trzecie miejsce wygrała szkoła z Zaborowa ze  szkołą ze Strzelec Wielkich. 

        Wśród chłopców najlepsi w grupach okazali się zawodnicy z Zaborowa i Uścia Solnego.  W spotkaniu finałowym pomiędzy tymi drużynami padł wynik 2:1. Skład zwycięskiej drużyny: Kacper Boron, Szymon Kanicki, Przemysław Caban, Radosław Kuliszewski, Piotr Nawrocki, Kacper Kozak opiekun Beata Komorowicz. W meczu o trzecie miejsce padł  remis 1:1 pomiędzy zawodnikami ze Strzelec Wielkich a Szczurową. W rzutach karnych lepsi o jedną bramkę okazali się gospodarze turnieju.   

        Wszystkie drużyny startujące w zawodach gminnych otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny  dziewcząt jak i chłopców nagrody w postaci pucharów które ufundował Urząd Gminy Szczurowa.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

 

MKS „Olimpijczyk” Robert Dzień


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.