Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Największe trofea dla nas!
18 czerwiec 2013

         Zawody w piłce nożnej cieszą się zawsze dużą popularnością. Nie inaczej było tym razem, gdzie o mistrza gminy w tej dyscyplinie na Orliku w Szczurowej spotkały się wszystkie reprezentacje szkół w kategorii chłopców i dziewcząt.  W grach uczestniczyło blisko 120 zawodników i zawodniczek, którzy w swoich kategoriach rozgrywali mecze na dwóch boiskach. Bardzo zacięte i wyrównane pojedynki miały miejsce w rywalizacji zespołów dziewcząt. Często o wygranej decydowała zaledwie jedna bramka. Dzięki pojedynczym  trafieniom młode piłkarki ze SP w Uściu Solnym i  Zaborowa zajęły I miejsca w swoich grupach. W półfinałach dziewczyny z Uścia Solnego ponownie dzięki jednej bramce  pokonały rówieśniczki ze Strzelec Wielkich i awansowały do finału, w którym spotkały się z drużyną ze Szczurowej. O zwycięstwie w całym turnieju znów zadecydowała jedna bramka, ale tym razem tą bramkę na wagę złota  zdobyły nasze dziewczyny.  Skład drużyny:  Marzena Chwastek, Paulina Maj, Katarzyna Czaja, Ewelina Babicz, Justyna Drespa, Wiktoria Pawlik, Izabela Nawrot, Justyna Cieśla, Julia Kozioł, Anna Pajor, Aleksandra Giemza,opiekunRobert Dzień. W meczu o trzecie miejsce padł  remis i o tym czy drużyna ze Strzelec, czy Zaborowa zajmie miejsce na podium decydowały rzuty karne, w których lepsze okazały się dziewczęta z Zaborowa.

Ostateczna kolejność w turnieju:

1. SP Szczurowa

2. SP Uście Solne

3. SP Zaborów

4. SP Strzelce Wielkie

5. SP Wola Przemykowska

 6. SP Niedzieliska

         W rywalizacji chłopców bardzo dobrze na sztucznej trawie radziły sobie drużyny ze SP z Zaborowa i SP ze Szczurowej. Oba zespoły zajęły w swoich grupach I miejsca. Okazały się również lepsze w spotkaniach półfinałowych. Młodzi szczurowianie wygrali z Niedzieliskami  5:0, a Zaborów po bardzo wyrównanym pojedynku z Uściem Solnym, który zakończył się remisem 2:2 okazał się lepszy w karnych. W finale o zwycięstwie w turnieju, podobnie jak u dziewcząt, zdecydowała jedna bramka, która została zdobyta przez Łukasza Dziedzica ze Szczurowej. Pozostali zawodnicy, którzy wywalczyli I miejsce to:Remigiusz Broda, Wojciech Pawula, Tomasz Maślak, Filip Cabała, Dominik Kargól, Kamil Walas, Krystian Cieśla, Kamil Gałek, opiekun: Robert Dzień.

 SP Zaborów zajął 2 miejsce. Kolejne miejsca to: 

1. SP Uście Solne

2. SP Niedzieliska

3. SP Strzelce Wielkie

   SP Wola Przemykowska

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy, a najlepsze drużyny  dziewcząt jak i chłopców okazałe trofea, które ufundował  i wręczył  pan Marian Zalewski, Wójt Gminy Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.