Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Gminny apel z okazji 9 maja - Dnia Zwycięstwa
09 maj 2013

         W tym roku minęło  68 lat od zakończenia II wojny światowej. Uczniowie naszej placówki przygotowali apel ku czci pamięci wszystkich ofiar II wojny światowej. Chcemy, aby nasze myśli podążyły w tym dniu do  tych miejsc gdzie spoczywają ci, którym nie było dane wrócić do Ojczyzny.

        Uroczystość ta odbyła się na sali GCCzKiS w Szczurowej. Wychowankowie wystąpili na scenie przed kombatantami, przedstawicielami gminy, nauczycielami oraz swoimi nauczycielami i kolegami. Zaprezentowali zgadanienia związane z przebiegiem II wojny światowej, jej zakończeniem oraz uczcili pamięć poległych wierszami i piosenkami okolicznościowymi. Oglądając krótkie filmy związane z kapitulacją Warszawy,  Niemiec oraz zdobycia Berlina zgromadzona publiczność miała okazję cofnąć się do czasów wojennego koszmaru i doświadczyć go wizualnie.

           Z apelu tego płynie przesłanie i przestroga dla kolejnych pokoleń. Żadne państwo nie powinno dopuszczać do krzewienia nienawiści i uprzedzeń wobec innych narodów jako sprzecznych z zasadami pokojowego współżycia i przyjaznej współpracy narodowej, gdyż rodzi to antagonizmy, które mogą stanowić uwerturę do działań wojennych.

        


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.