Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Młodzi szczurowianie mogli poczuć atmosferę Mistrzostw Europy w piłce nożnej
14 maj 2012

                  Partnerska gmina Miedzichowo ( województwo wielkopolskie) zaprosiła gminę Szczurową na Międzynarodowy Turniej Piłki Nożnej Mini Euro 2012 chłopców – rocznik 1999 i młodsi. Z pośród naszych szkół podczas turnieju gminnego została wybrana 12 najlepszych zawodników, którzy reprezentowali naszą gminę podczas tych zawodów. Sama organizacja turnieju była bardzo zbliżona do prawdziwych ME. W lutym odbyło się uroczyste losowanie grup, a w dniach od  12.05 do 13.05.2012 odbyły się mecze. W turnieju wzięło udział 24 drużyn z 6 krajów: Litwy, Estonii, Niemiec, Słowenii, Słowacji i Polski. Mecze były rozgrywane na 4-rech boiskach typu Orlik, w których rywalizowało po 6 drużyn w 2 podgrupach. Szczurowa trafiła do podgrupy I w grupie A gdzie rozegrała mecze z Lwówkiem Wielkopolskim przegranym 0:2. i z drużyną z Litwy Kazlu Ruda wygrywając 3:1. (bramki: Jakub Wolsza 2, Remigiusz Broda 1). Dzięki tym wynikom zajęliśmy 2 miejsce w swojej podgrupie i graliśmy półfinał z 1-szą drużyną  z 2 –giej podgrupy – Zbąszyniem. Ten bardzo emocjonujący mecz ( słupki , poprzeczki)  zakończył się remisem 1:1 i o wejście do finału w tej grupie decydowały karne. Pierwszy karny obronił nasz bramkarz Krystian Paduch. Z naszej strony skuteczną odpowiedzią była bramka Kamila Gałka.   Kolejny karny został przez przeciwnika przestrzelony a formalności z naszej strony dokonał Jakub Wolsza pewnie umieszczając piłkę w bramce. Wygraliśmy karne 2:0 i nastąpiła wielka radość i euforia wśród naszych zawodników ponieważ mieliśmy zapewnione II miejsce w grupie A oraz minimum 8 miejsce w całym turnieju. Oczywiście chcieliśmy wypaść jak najlepiej i ponownie walczyliśmy z Lwówkiem o 1 miejsce w naszej grupie. Po bardzo wyrównanym pojedynku po jednym błędzie z naszej strony przegraliśmy ten finał 0:1. Mimo tej porażki cieszyliśmy się bardzo, że będziemy mogli grać w finale B o miejsca V-VIII w drugim dniu turnieju w Pniewach. Tam równocześnie na dwóch boiskach trawiastych odbywały się mecze o miejsca I – IV i miejsca V- VIII . My graliśmy z drużynami z Grodziska Wielkopolskiego przegrywając ten mecz 0:1, następnie z Nowym Tomyślem, który okazał się zdecydowanie lepszym od nas zespołem wygrywając z nami 7:2. Ostatni mecz w tym turnieju przyszło nam zagrać z kolejną zagraniczną drużyną tym razem ze Słowacji- Vrbow. Po pierwszej połowie prowadziliśmy 1:0 po bramce Remigiusza Brody. W drugiej połowie po dwóch kontrach ze strony Słowaków przegraliśmy ostatecznie ten mecz 2:1. W klasyfikacji generalnej turnieju zajęliśmy 8 miejsce na 24 drużyny.

Ostateczna kolejność turnieju:

Kocevie – (SLO)

Lübbenau (D)

Kuślin (PL)

Lwówek (PL)

Grodzisk Wlkp (PL)

Nowy Tomyśl (PL)

Vrbov – (SK)

Szczurowa (PL)

Opalenica(PL)

Sulęcin(PL)

Lwówek Śląski(PL)

Tuczno (PL)

Pniewy (PL)

Zbąszyń (PL)

Bisenthal - Barnim (D)

Duszniki Zdrój (PL)

Kazlu Ruda (LT)

Buk (PL)

Radków (PL)

Illuka (EST)

Storkow (D)

Miedzichowo

Duszniki (PL)

Rakoniewice

 

Drużyna otrzymała statuetkę, sportowe gadżety ( czapeczki, identyfikatory, smycze, piłki itp.) . Skład drużyny: Jakub Wolasza, Krystian Paduch, Remigiusz Broda, Damian Gurak, Łukasz Dziedzic, Wojciech Pawula, Zbigniew Moskal, Kamil Gałek, Oskar Wojnicki, Michał Mądrzyk, Mateusz Mika, Kamil Łucarz, trenerRobert Dzień, kierownik drużynyJózef Przybyło.

Przez cały czas trwania turnieju byliśmy zakwaterowani w bardzo ładnym  gospodarstwie agroturystycznym Rancho Colorado w gminie Miedzichowo. Cały turniej był bardzo dobrze przygotowany, chłopcy mogli choć trochę poczuć atmosferę ME. Przed meczami były odgrywane hymny, był przemarsz wszystkich drużyn z centrum Pniew na stadion, byli komentatorzy, telewizja, był jednocześnie nagrywany film o turnieju, mieliśmy możliwość spotkania się z zawodnikami z wielu  miejscowości w Polsce a także z zagranicy. Wszystko to tworzyło niepowtarzalną atmosferę.

Na koniec turnieju w hali sportowej w Pniewach w obecności zaproszonych gości, organizatorów, wszystkich drużyn nastąpiło uroczyste wręczenie nagród, które były przeplatane występami różnych artystów.

Oprócz rywalizacji czysto sportowej, mieliśmy możliwość poznać ten piękny rejon Polski. Odwiedziliśmy Opalenicę, miejsce pobytu drużyny Portugalii podczas ME, pałac w Wąsowie, Nowy Tomyśl z największym na świecie koszem wiklinowym oraz Poznań, a w nim starówkę, stadion Lecha - arenę nadchodzących ME w Polsce, obiekty sportowe – Malta.

Przeżyliśmy naprawdę wspaniałą przygodę, która pozostanie nam wszystkim w pamięci na całe życie. Dziękujemy wszystkim tym, którzy umożliwili nam udział w tym turnieju – Gminie Miedzichowo oraz naszej Gminie Szczurowa.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.