Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 3 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Halloween w naszej szkole
30 październik 2012

          Nazwa Halloween jest najprawdopodobniej skrótem od All Hallows’ Eve, co oznacza Wigilia Wszystkich Świętych. Halloween ma swoje początki ponad 2 tysiące lat temu  i wywodzi się z celtyckiego obrządku Samhain. Irlandczycy wierzyli, że podczas Samhain zaciera się granica pomiędzy światem ludzi żyjących a zaświatami, z których tego dnia mogą wydostać się duchy, zarówno dobre jak i złe. Aby przepędzić nieproszonych gości, przebierano się w mrożące krew w żyłach stroje, zakładano straszne maski i palono ogniska.

            Współcześnie dzieciom ten zwyczaj kojarzy się z dobrą zabawą i słodyczami, toteż     w dniu obchodów Halloween w nasze szkole (30.10.2012r.) pojawiły się duchy, wiedźmy, wampiry i wiele innych stworzeń. Uczniowie biorący udział w zajęciach kółka języka angielskiego realizowanego w ramach projektu „Britain is Great” przygotowali przedstawienie. Scenariusz został opracowany w języku angielskim i polskim. Przedstawienie miało na celu przybliżenie uczniom tradycji związanych ze świętem Halloween.

            Projekt „Britain is Great” realizowany jest w ramach Programu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności ENGLISH TEACHING, którego krajowym operatorem jest Nidzicka Fundacja Rozwoju NIDA.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.