Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: środa, 3 czerwiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dzień Niepodległości - akademia 2012r.
12 listopad 2012

Chcemy Polski Niepodległej, abyśmy tam mogli urządzić życie lepsze i sprawiedliwsze dla wszystkich.

       Józefowi Piłsudskiemu oraz polskim żołnierzom zawdzięczamy odzyskanie niepodległości. Po latach niewoli  oraz ucisku ze strony zaborców Nasza Ojczyzna mogła  11 listopada 1918r. powrócić na mapy Europy.Dzień ten jest jednym z najważniejszych w dziejach Polski, gdyż wbrew wszelkim przekonaniom zaborcom nie udało się zniszczyć polskiego patriotyzmu.

      Z tej okazji uczniowie kl. VI a przygotowali apel okolicznościowy. Miał on niekonwencjonalną formę, gdyż zaprezentowany został w postaci pokazu multimedialnego.

        Pierwszą częścią pokazu była prezentacja. Cała społeczność szkolna wysłuchała teksty dotyczące odzyskania przez Polskę niepodległości. Następnie nastąpiła projekcja  filmu. Ukazywał on piękno polskiej ziemi, a komentarzem do przedstawionych krajobrazów był wiersz o tematyce patriotycznej. Na końcu wyświetlono film, w którym uczniowie kl. VI a wypowiadają się na temat swojej Ojczyzny, symboli narodowych oraz jak współcześnie rozumieją pojęcie patriotyzmu.

       Wizualna forma przekazu jest najbliższa współczesnemu dziecku, dlatego świetnie sprawdziła się w prezentacji tematów o treści historycznej.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.