Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 14 sierpień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wizyta przedstawiciela Ambasady USA pana Andrew Staples
26 kwiecień 2013

                26 kwietnia 2013 r. mieliśmy zaszczyt gościć pana Andrew Staples, szefa General Services Office Ambasady USA w Warszawie.

            Pan Staples przeprowadził dla uczniów zajęcia w języku angielskim, dotyczące świąt obchodzonych przez mieszkańców USA, wielokulturowości oraz pop kultury w Stanach Zjednoczonych, odwołując się przy tym do własnych doświadczeń. Opowiadał o swojej rodzinie, zainteresowaniach, pracy w ambasadzie i pobycie w Polsce.

            W spotkaniu wzięli udział uczniowie klasy V i VIa realizujący projekt English Teaching „Britain is Great”. Uczniowie z ogromnym zainteresowaniem uczestniczyli w zajęciach. Dla większości   z nich było to pierwsze w życiu spotkanie z rodzimym użytkownikiem języka angielskiego.

            W kolejnej części lekcji, pan Staples odpowiadał na pytania uczniów, które dotyczyły różnych dziedzin życia w Ameryce, polityki, sportu, geografii. Uczniowie byli również ciekawi, jak pan Staples postrzega nasz kraj. Pan Staples bardzo chętnie i rzetelnie odpowiadał na wszystkie pytania.

            Na zakończenie spotkania uczniowie przedstawili panu Staples prezentację na temat swojej szkoły oraz atrakcji turystycznych w gminie Szczurowa.

            Wizyta pana Andrew Staples bardzo pozytywnie wpłynęła na motywację uczniów  i uświadomiła im potrzebę dalszej nauki języka angielskiego. Bardzo serdecznie dziękujemy panu Andrew Staples za przeprowadzenie zajęć  w naszej szkole oraz za zaproszenie nas do Ambasady USA w Warszawie.

            Dziękujemy pani Dyrektor oraz wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie spotkania.

 

                                                                                                              Justyna Turaczy

                                                                         Koordynator projektu: Monika Burzawa-Moskal


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.