Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 14 sierpień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Bajkowe szaleństwo!
12 kwiecień 2013

        Kto z nas z nostalgią nie wspomina bajek z dzieciństwa takich jak Reksio, Bolek i Lolek czyPrzygody Koziołka Matołka?  Większość z nas wychowała się na tych krótkich, ale jakże fascynujących i pouczających filmach animowanych.

         12 kwietnia 2013r. uczniowie kl. 0 wraz z nauczycielami wybrali się w bajkową podróż do Europejskiego Centrum Bajki im. Koziołka Matołka. To niezwykłe spotkanie rozpoczęli od założenia skrzacich butówJNie oszczędzono nikogo nawet nauczycieli, którzy również musieli ubrać to bajkowe obuwie. Następnie w towarzystwie bajkowej przewodniczki udali się do bajkowej krainy. Pierwszym wyzwaniem było pokonanie Mysiej Dziurki – prowadzącej prosto w zaczarowany świat. Następnie zerówkowicze podziwiali i odgadywali z jakiej baśni pochodzą różne zaczarowane przedmioty ukryte w szklanych gablotach. Podziwiali interaktywne ptaki, które latały nad głowami wszystkich uczestników wycieczki. Prawdziwą ekscytację wzbudziło wśród dzieci interaktywne zadanie polegające na przesuwaniu za pomocą palców wybranych postaci do krajów ich pochodzenia. Wszyscy świetnie poradzili sobie z tym zadaniem. Następnie uczestnicy wycieczki wyruszyli w bajkową podróż  wagonem. Pojechali m.in. na księżyc, do kopalni, pływali wraz z morskimi zwierzętami. Kiedy w  końcu dotarli do celu podróży napotkała ich pewna trudność. Okazało się, że nie mogą wejść do zaczarowanego ogrodu. Szybko stawili jednak czoła tym nieprzewidzianym okolicznością i bez problemu znaleźli klucz otwierający magiczną furtkę. Ich oczom ukazał się bajkowy ogród. Mogli w nim jak Calineczka i inne elfy siedzieć na kwiatach oraz przechodzić przez pień spróchniałego drzewa. Z ogrodu udali się po schodach do wnętrza pnia niezwykłego drzewa. Żeby tam dotrzeć musieli odpowiadać na kolejne pytania związane z baśniami i bajkami. Mieli też możliwość łapania interaktywnych liści oraz podziwiania z balustrady bajkowych wężów. Potem oglądali jedną z przygód Koziołka Matołka oraz zwiedzali komnatę z kryształowymi kulami wewnątrz, których jakiś złośliwy skrzat umieścił bohaterów różnych bajek i baśni. Na końcu dostali mapy z naklejkami do naklejenia, żeby utrwalić sobie wszystkie etapy magicznej podróży. Ostatnim etapem baśniowej wędrówki były warsztaty teatralne.

          Niestety każda wędrówka nawet ta niezwykła ma swój kres. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróci do domu zaopatrzeniu w figurki oraz maskotki bajkowych bohaterów, które od tej pory będą zapewne nieodłącznymi towarzyszami dziecięcych zabaw.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.