Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Dziewczęta ponownie wygrały w powiecie tym razem w piłkę ręczną
10 maj 2019

         Dziewczęta ze Szkoły Podstawowej w Szczurowej mają dobrą passę i utrzymują wysoki poziom sportowy. Po wygraniu finałów powiatowych w mini piłce siatkowej ponownie stanęły na najwyższym podium tym razem w mini piłce ręcznej pozostawiając za sobą pięć drużyn. Po dwóch  zwycięstwach  w grupie ze SP z Sufczyna w stosunku 4:1 oraz pokonując szkołę z Lewniowej 3:2 dziewczęta awansowały do półfinałów z pierwszego miejsca. Tam spotkały się z rówieśniczkami z Porąbki Uszewskiej i pewnie wygrały to spotkanie z gospodarzami turnieju 4:1. Pozostał ostatni mecz w finale ze SP z Jasienia. Zaczął się on niezbyt dobrze dla naszych zawodniczek, ponieważ straciliśmy pierwszą bramkę i zrobiło się trochę nerwowo – relacjonuje opiekun drużyny pan Rober Dzień. Ale po chwili po wspaniałych trzech bramkach Natalii Tabor dziewczęta wyszły na prowadzenie 3:1 i nie pozwoliły sobie do końca meczu wydrzeć  tego zwycięstwa. Tak więc po raz kolejny zawodniczki z naszej gminy okazują się najlepsze w powiecie. Jest to bardzo duży sukces, który pokazuje, że zawodnicy z mniejszych miejscowości nie są na straconych pozycjacha wręcz przeciwnie mogą sięgać po najwyższe laury.   

          Równie dobrze w tej dyscyplinie  zaprezentowali się chłopcy ze Szczurowej, którzy w Borzęcinie w decydującym meczu o pierwszym miejscu ulegli drużynie z Jasienia 5:7. Pokonali natomiast drużyny z Porąbki Uszewskiej 9:1, Borzęcina 5:1, Lewniowej 6:3. Podobnie jak w mini siatkówce nasi reprezentanci zajęli drugie miejsce w powiecie. 

          Te wyniki zarówno dziewcząt jak i chłopców dały dużo radości a za te  osiągnięcia należą się duże brawa i podziękowania za zaangażowanie  i wolę walki.

          Mistrzynie powiatu w mini piłce ręcznej: Natalia Tabor, Nikola Kapa, Magdalena Wojnicka, Anna Mikuś, Justyna Guzek, Justyna Prorok, Dominika Czuchra, Sylwia Natalia Swornowska, Zuzanna Klimaj opiekun: Robert Dzień

         Wicemistrzowie powiatu w mini piłce ręcznej: Jakub Puskarz, Filip Fijałkowski, Mateusz Rzepka, Nikodem Grzywiński, Karol Dzień, Nikodem Biale, Szymon Sternowski, Artur Bach, Piotr Dziedzic, Stanisław Kordecki opiekunRobert Dzień

         By reprezentować  gminę w zawodach powiatowych trzeba było  wcześniej pokonać swoich rówieśników z gminy. Do tej rywalizacji przystąpiło siedem drużyn, cztery u  dziewcząt i trzy u chłopców.  Pierwsze miejsce przypadło gospodarzom, którzy zdobyli tyle samo punktów co drużyna z Zaborowa  ale mieli lepszy bilans bramek zdobytych do straconych. III miejsce przypadło zawodnikom ze Strzelec Wielkich. Wśród dziewcząt I miejsce zajęła drużyna ze Szczurowej, która pewnie wygrała wszystkie swoje mecze. II miejsce zdobyła ekipa ze SP w Zaborowie.  Kolejne drużyny turnieju to SP w Strzelcach Wielkich i Woli Przemykowskiej.

        Drużyny za miejsca I –III otrzymały nagrody w postaci statuetek ufundowanych przez Gminę Szczurowa a każdy zespół pamiątkowy dyplom, które wręczyli organizatorzy turnieju.

            Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.

 

MKS „Olimpijczyk” Robert Dzień


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.