Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: wtorek, 7 kwiecień 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Wycieczka do Niepołomic i Nowego Wiśnicza
11 październik 2011

         24 października 2011r. uczniowie naszej szkoły wyjechali na wycieczkę do Niepołomic i Nowego Wiśnicza. Pierwszym etapem podróży było zwiedzanie zamku niepołomickiego. Dzieci podziwiały zabytkowe wnętrza. Oglądały obrazy polskich królów, oraz eksponaty i inne trofea myśliwskie zgromadzone w Sali Myśliwskiej. Na końcu uczniowie podziwiali zabytki sztuki sakralnej, takie jak: naczynia liturgiczne, obrazy oraz szaty.

        Potem udali się do Niepołomickiego Obserwatorium, gdzie oglądnęli prezentację multimedialną o układzie słonecznym oraz pokazem w Planetarium. Dotyczył on wędrówki Słońca po sklepieniu niebieskim w ciągu roku oraz prezentował wybrane gwiazdy i inne ciała niebieskie.

          Ostatnim etapem wycieczki było zwiedzanie renesansowego zamku w Nowym Wiśniczu. Uczniowie dowiedzieli się tam jak wyglądało dawne życie mieszkańców. Oglądali zamkową kuchnię wraz z jej wyposażeniem, kaplicę, kryptę, w której pochowano poprzednich właścicieli posiadłości oraz inne wnętrza mieszkalne. Podziwiali również ekspozycję kopii pomników Jana Pawła II znajdujących się na całym świecie.

        Wyjazd ten był okazją do zdobycia nowych doświadczeń oraz wiedzy z zakresu historii oraz astronomii.

/MP/


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.