Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: poniedziałek, 30 marzec 2020 r.    Mapa strony
Jesteś teraz na: www.spszczurowa.pl / Aktualności
Aktualności
Tydzień z piłką ręczną
11 kwiecień 2011

W mijającym tygodniu w naszej gminie miały miejsce dwa turnieje w piłce ręcznej, w których walczono o Puchar Mariana Zalewskiego Wójta Gminy Szczurowa. W jednym dniu spotkały się reprezentacje gimnazjum dziewcząt i chłopców. W drugim rywalizowały drużyny ze szkół podstawowych. W sumie w zawodach wystartowało ponad 200 zawodników i zawodniczek i trzeba przyznać,  że niektóre mecze były na bardzo dobrym poziomie. Nie brakowało w nich emocji               i zaciętości ale wszystko odbywało się w duchu rywalizacji „fair- play”.

W kategorii szkół podstawowych drużyny dziewcząt i chłopców zostały rozlosowane do dwóch grup w których rozgrywano mecze „każdy z każdym”. Kolejność po tych meczach wśród chłopców wyglądała następująco:

Grupa A

1.      SP Strzelce Wielkie

2.      SP Szczurowa

3.      SP Zaborów

Grupa B

1.      SP Wola Przemykowska

2.      SP Niedzieliska

3.      SP Uście Solne

Następnie rozegrano fazę półfinałową w której spotkały się drużyny ze Strzelec Wielkich                     i  Niedzielisk, w którym padł wynik 8:0 oraz ze Szczurowej i Woli Przemykowskiej. Po bardzo wyrównanym pojedynku i po konieczności rozegrania dogrywki wynik nie ulegał zmianie i ciągle był remis. By wyłonić zwycięzcę, trzeba było wykonywać rzuty karne, w których o jedną bramkę lepsi okazali się szczurowianie. Tak więc w spotkaniu o III miejsce Niedzieliska uległy chłopcom z Woli Przemykowskiej 0:8  a w meczu o pierwsze miejsce Strzelce Wielkie pokonały gospodarzy turnieju 2:0. Skład zwycięskiej drużyny, która będzie  reprezentować gminę w finałach powiatowych: Korcyl Daniel, Kozak Krystian, Kosała Wiktor, Supergan Sebastian, Klich Mateusz, Jarecki Sebastian, Ignacyk Albert opiekun:M. Książek

W rywalizacji dziewcząt w swoich grupach niepokonane były zawodniczki ze SP w Zaborowie i SP w Szczurowej. Kolejność po fazie grupowej:

Grupa A

1.      SP Zaborów

2.      SP Niedzieliska

3.      SP Strzelce Wielkie

Grupa B

4.      SP Szczurowa

5.      SP Wola Przemykowska

6.      SP Uście Solne

W półfinałach spotkały się drużyny z Woli Przemykowskiej i Zaborowa, w którym o jedną bramkę lepsze okazały się dziewczyny z Woli Przemykowskiej, natomiast w drugim półfinale szczurowianki pokonały swoje rówieśniczki z Niedzielisk 7:0. Również w finale gospodynie turnieju okazały się nie dopokonania i zwyciężyły Wolę Przemykowską 3:0. W meczu o III miejsce SP Zaborów pokonał SP Niedzieliska 9:1. Skład zwycięskiej drużyny: Karolina Gurak, Karolina Kozioł, Katarzyna Gwóźdź, Katarzyna Daniel, Natalia Gądek, Patrycja Bąk, Paulina Kopacz, Cieleń Natalia, Chudy Kinga, Stąsiek Karolina opiekun: Robert Dzień

 

 

W obu turniejach specjalnym gościem był Pan Marian Zalewski Wójt Gminy Szczurowa, który dla startujących drużyn w turnieju ufundował pucharu i dyplomy, które zostały wręczone po zakończonych zawodach.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.