Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: niedziela, 12 lipiec 2020 r.    Mapa strony
Sport-Ruch-Zabawa
Szkolne Mistrzostwa w Szachach Szybkich
16 czerwiec 2019

Szkolne Mistrzostwa w Szachach Szybkich

 

Szachy szybkie, zwane także aktywnymi  to partia, w której  każdy zawodnik ma do namysłu 15 minut. W tegorocznych Mistrzostwach Szkoły, które odbyły się 13 czerwca br., do rywalizacji przystąpiło 24 uczestników klas 4-8, wyłonionych w półfinałach.  

Turniej miał na celu popularyzację gry w szachy wśród dzieci i młodzieży oraz wyłonienie mistrza i wicemistrza Szkoły Podstawowej w Szczurowej.

Każda rozgrywka była niezwykle zacięta a los złotego medalu ważył się do ostatniej rundy. Niemal we wszystkich partiach uczestnicy do maksimum wykorzystywali czas przysługujący im na rozegranie meczu. Po bardzo ciekawych i pełnych walki zawodach mistrzem szkoły, wśród chłopców, został Daniel Swornowski. Tytuł wicemistrza wywalczył Paweł Szczypuła, na podium znalazł się również Rafał Przybyło, który zajął trzecią lokatę. Na kolejnych miejscach uplasowali się: Paweł Przybyło, Karol Dzień i Wiktor Caban.

Najlepszą szachistką, wśród dziewcząt, okazała się Katarzyna Zadróż. Wicemistrzynią została Martyna Tempka. Tuż za nią znalazła się Natalia Swornowska. Czwarte miejsce przypadło Oliwii Bawół, piąte – Julii Mędrek, a szóste – Justynie Młynarczyk.

Organizatorem turnieju szachowego był nauczyciel informatyki Józef Przybyło.

„Szachy, to … rozrywka najszlachetniejsza, wymagająca najwyższego kunsztu”  jak napisano w 1283 roku, w pierwszym podręczniku gry w szachy. Szachy to gra, która ma w sobie mnóstwo zalet. Rozwijając wyobraźnię, pamięć, zdolność abstrakcyjnego, logicznego myślenia, kształtuje cechy charakteru nieodzowne do osiągnięcia zwycięstwa zarówno na szachownicy, jak i w życiu.

Opracowanie: Małgorzata Tracz


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.