Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 29 marzec 2024 r.    Mapa strony
Sport-Ruch-Zabawa
Szczurowa zakończyła sportową rywalizację w powiecie na II miejscu!
15 czerwiec 2016

Ten rok szkolny dla naszej szkoły jeśli chodzi o sport był wyjątkowy- stwierdza nauczyciel WF w SP w Szczurowej pan Robert Dzień. Pierwszy raz odkąd starostwo brzeskie wprowadziło w rywalizacji sportowej punktację nasza szkoła zajęła w powiecie II miejsce zdobywając 49 punktów ustępując jedynie szkole podstawowej nr 2 z Brzeska. Rywalizacja była do końca bardzo zacięta i przez dłuższy czas nasza szkoła prowadziła ale ostatecznie przegraliśmy pierwsze miejsce o 3 punkty. Przez cały rok szkolny startowaliśmy w zawodach sportowych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej i w zależności od zdobytego miejsca        w powiecie zdobywaliśmy odpowiednią ilość punktów.  W prawie 20 konkurencjach awansowaliśmy do zawodów powiatowych  gdzie biorąc w nich  udział zajmowaliśmy miejsca do I do IV a to pozwoliło na uzbieranie takiej ilości punktów.

Ostatnimi zawodami w ramach IMS w tym roku szkolnym był czwórbój L.A. na którym chłopcy ze Szczurowej mimo pobijania swoich indywidualnych rekordów w piłeczce palantowej, biegu na 60m, skoku w dal, biegu na 1000 m zajęli ostatecznie IV miejsce. Takie samo miejsce zajęły dziewczęta z Zaborowa, które również reprezentowały naszą gminę.

Etap gminny tych zawodów odbył się w  Uściu Solnym. Do zmagań lekkoatletycznych  przystąpiły 6- osobowe drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki z Zaborowa, które miały w swoich szeregach najlepszą lekkoatletkę Martynę Kwaśniak , która uzyskała wynik 158 pkt. Mistrzowską drużynę reprezentowały: Julia Mądrzyk, Wiktoria Potok, Aleksandra Łucarz, Weronika Mądrzyk, Aleksandra Tabor i wspomniana wcześniejMartyna Kwaśniak, opiekun Beata Komorowicz. II miejsce zajęły dziewczęta z Uścia Solnego, III miejsce przypadło Szczurowej.

W punktacji chłopców zdecydowanie  wygrali zawodnicy ze Szczurowej. Skład  zwycięskiej drużyny: Mikołaj Pawlik, Wiktor Zięba, Krzysztof Dzień, Kamil Jesionka, Konrad Florek, Hubert Pukal opiekunRobert Dzień. II miejsce przypadło gospodarzom, w których szeregach występował Patryk Maj,  który uzyskał największą ilość pkt. 188 wśród chłopców. III miejsce uzyskał zespół z Niedzielisk.

Pamiątkowe dyplomy oraz statuetki ufundowane przez Urząd Gminy zostały wręczone wszystkim uczestnikom przez panią Agnieszkę Słowik dyrektor Szkoły Podstawowej  w Uściu Solnym.

Zadanie jest współfinansowane ze środków otrzymanych z budżetu Gminy Szczurowa.