Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: piątek, 16 kwiecień 2021 r.    Mapa strony
Sport-Ruch-Zabawa
Wręczono nagrody w gminnej lidze tenisa stołowego!!!
16 marzec 2015

          Zainaugurowano II edycję gminnej ligi tenisa stołowego. Do rywalizacji ponownie przystąpili uczniowie  ze szkół podstawowych i gimnazjum. Pierwsza runda odbędzie się w marcu i kwietniu a druga w październiku i listopadzie. Zanim rozpoczął się pierwszy mecz wręczono nagrody dla najlepszych tenisistów w gminie w 2014 roku. 

           Zostało rozegranych 17 spotkań. Wzięło w nich udział blisko 40 tenisistów. Rywalizacja była bardzo zacięta, niektóre mecze były naprawdę na bardzo dobrym poziomie – stwierdza główny sędzia ligi pan Janusz Skrzyński, który bacznie obserwował zmagania zawodników. O ostatecznej kolejności musiały decydować bezpośrednie pojedynki ze względu na taką samą ilość zdobytych punktów. I tak pierwsze miejsce zdobyła drużyna z Uścia Solnego. Uczniowie w szkole mają rozłożony stół na korytarzu. Na każdej przerwie,  przed lekcjami jak i po, starają się doskonalić swoje umiejętności. Rozgrywają mecze, trenują różne zagrania, serwy – zdradza opiekun zawodników pan Michał Winczura. Podobnie jest w szkole w Szczurowej i to między tymi dwoma drużynami rozegrała się walka o pierwsze miejsce. W bezpośrednim pojedynku zawodnicy z Uścia okazali się lepsi i wygrywając mecz 14:4 zapewnili sobie pierwsze miejsce w lidze. Skład drużyny: Adrian Misiorowski, Bartosz Powroźnik, Jakub Słowik, Mateusz Gadowski. II miejsce dla tenisistów ze Szczurowej. Bezpośredni pojedynek decydował również o miejscach III i IV. Zawodnicy ze Strzelec Wielkich pokonali rówieśników z Woli Przemykowskiej i to oni stanęli na wyższym stopniu podium. 

            W rywalizacji gimnazjów lepiej zaprezentowali się zawodnicy ze Szczurowej, którzy pokonali dwukrotnie swoich kolegów z Zaborowa. Skład drużyny: Paweł Klimek, Łukasz Kozik, Jakub Kozdrój i Kamil Młynarczyk.

             Koordynatorami turnieju są nauczyciele wychowania fizycznego pani Katarzyna Kamysz i pan Robert Dzień natomiast głównym sędzią jest wieloletni zawodnik drużyny tenisa stołowego przy MKS Olimpijczyk  pan Janusz Skrzyński.

            Ostateczna kolejność drużyn w pierwszej edycji.

Szkoły podstawowe:                                          

mecze             pkt.

1.      SP Uście Solne                             5                      8

2.      SP Szczurowa                              5                      8

3.      SP Strzelce Wielkie                      5                      6

4.      SP Wola Przemykowska              5                      6

5.      SP Niedzieliska                            5                      2

6.      SP Zaborów                                 5                      0

 

Szkoły gimnazjalne:    

mecze             pkt.

1.        PG  Szczurowa                           2                      4

2.        PG  Zaborów                              2                      0

 

             Pamiątkowe dyplomy i statuetki w imieniu pana Mariana Zalewskiego wójta Gminy Szczurowa, który jest pomysłodawcą tego przedsięwzięcia  wręczyli dla wszystkich drużyn organizatorzy ligi.


« powrót
Wyszukiwarka:
Najnowsza galeria
Polecamy
2010 Szkoła Podstawowa im. Adama Mickiewicza w Szczurowej - www.spszczurowa.pl
Wszystkie prawa do wizerunku strony, a także materiałów na stronie są zastrzeżone.