Witaj na oficjalnej stronie Szkoły Podstawowej im. Aadama Miciewicza w Szczurowej
Dziś jest: czwartek, 28 marzec 2024 r.    Mapa strony
Sport-Ruch-Zabawa
Nasi chłopcy najlepsi w powiecie w mini piłce nożnej
21 maj 2012

Kolejny bardzo udany start naszych młodych piłkarzy , którzy wygrali zawody powiatowe w mini piłce nożnej. Turniej odbył się w  dniu 21 maja 2012 roku na boisku Orlik w Dębnie, w którym, wzięło udział   8 zespołów: PSP Jadowniki, PSP Szczurowa, PSP Łysa Góra, PSP Iwkowa, PSP Dębno, PSP Borzęcin, PSP Uszew, PSP Czchów. Organizatorami  zawodów byli: Starostwo Powiatowe w Brzesku i Szkoła Podstawowa w Dębnie.

W swojej grupie młodzi szczur owianie zremisowali 0:0 z PSP Jadowniki, ale  następne  dwa mecze wygrali:  z PSP  Łysą Górą oraz z PSP Iwkową,  co dało im I miejsce w swojej grupie.  W półfinale pokonali drużynę z Czchowa 5:0. i w ten  sposób dotarli do finału, w którym spotkali się  z drużyną z Uszwi.  Po pierwszej połowie Szczurowa prowadziła 2:0. Jednak po przerwie wdarło się pewne rozprężenie wśród  Szczurowian i stracili najpierw jedną bramkę a w ostatnich sekundach meczu drugą,  remisując  mecz 2:2. Sędzia musiał zarządzić rzuty karne, by wyłonić  zwycięzcę turnieju,  po 3 dla każdej drużyny,  w których lepsi okazali się zawodnicy ze Szczurowej wygrywając 3:2.  Drużyna otrzymała okazały puchar oraz pamiątkowy dyplom.  Dzięki temu zwycięstwu Szczurowa będzie reprezentować powiat w zawodach rejonowych.  Skład  drużyny:  Jakub Wolsza, Krystian Paduch, Remigiusz Broda, Damian Gurak, Łukasz Dziedzic, Wojciech Pawula, Zbigniew Moskal, Kamil Gałek, Krystian Grucela, Bartłomiej Gofron, Grzegorz Strózik  opiekun  Robert Dzień.